Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Nejdůležitější bylinky, které by měl mít každý doma

2 odpovědi
(stránka otevřena 2127x)

Dotaz:

Můj dotaz se týká jakési přefiltrace toho co víme o bylinkách. Nemuůžu při třech malých dětech být vášnivým zahrádkářem… a vše pěstovat. Ráda bych proto potřebovala nějaký výcuc toho, které bylinky mají nejsilnější účinky. Když si najedu na bylinku tak popis je deset různých nemocí. U další bylinky dalších pět, a tři z toho se překrývají. Tak jsem se chtěla zeptat: v tom základním seskupení v rodině, kde nikdo netrpí žádnou nemocí a jediné co řešíme je kašel… a někdy rýma. A prudůšky a jinak na obranyschopnost organismu. Aby byl organismus silný. Které tedy mít v zahrádce? Tedy udělat z toho mnoha bylinek deset, patnáct, které zajisté mít doma?


Předem si vážím Vašeho času a mockrát děkuji.


Kateřina

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.
Musím se přiznat, že mne Váš dotaz zaskočil, ale zase ne až tak moc ; )
Pokud řešíte nejčastěji stavy nachlazení u dětí, můžete si pořídit běžné byliny, kterými řešíme tzv. banální infekty - patří mezi ně např. šalvěj, divizna, bez černý, na těžší infekce pak lichořeřišnice. Na kašel a zahlenění je vhodný např. jitrocelový sirup. Výše uvedené byliny jsou snadno dostupné nebo i snadno pěstovatelené.
Mezi silné rostliny léčící nachlazení či i angíny patří také česnek a zázvor.
Různé byliny vhodné na nachlazení najdete zde:
http://www.bylinkyprovsechny.cz/nemoci/ruzne-nemoci/1348-nachlazeni-byliny-bylinky-babske-rady-caje-kloktadla-koupele-tinktury
Jako prevenci různých chorob v rizikovém období (chřipkové epidemie, nemocné cizí děti ve škole apod.) lze považovat tzv. DEVATERO KVÍTÍ podle bylinkářky Vandy Vrlové:
http://www.bylinkyprovsechny.cz/zpracovani/receptury/913-devatero-kviti-seznam-bylinek-bylinkarka-vanda-vrlova
Bylina vhodná na rýmu je rýmovník neboli molice - vizte zde:
http://www.bylinkyprovsechny.cz/byliny-kere-stromy/byliny/1097-rymovnik-molice-ucinky-na-zdravi-co-leci-pouziti-uzivani-vyuziti
Děkuji za zajímavý a netradiční dotaz.

Odpověď na dotaz:

Zbyňku, děkuji mockrát