bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Nejdůležitější bylinky, které by měl mít každý doma

2 odpovědi
(stránka otevřena 1719x)

Dotaz:

Můj dotaz se týká jakési přefiltrace toho co víme o bylinkách. Nemuůžu při třech malých dětech být vášnivým zahrádkářem… a vše pěstovat. Ráda bych proto potřebovala nějaký výcuc toho, které bylinky mají nejsilnější účinky. Když si najedu na bylinku tak popis je deset různých nemocí. U další bylinky dalších pět, a tři z toho se překrývají. Tak jsem se chtěla zeptat: v tom základním seskupení v rodině, kde nikdo netrpí žádnou nemocí a jediné co řešíme je kašel… a někdy rýma. A prudůšky a jinak na obranyschopnost organismu. Aby byl organismus silný. Které tedy mít v zahrádce? Tedy udělat z toho mnoha bylinek deset, patnáct, které zajisté mít doma?


Předem si vážím Vašeho času a mockrát děkuji.


Kateřina

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.
Musím se přiznat, že mne Váš dotaz zaskočil, ale zase ne až tak moc ; )
Pokud řešíte nejčastěji stavy nachlazení u dětí, můžete si pořídit běžné byliny, kterými řešíme tzv. banální infekty - patří mezi ně např. šalvěj, divizna, bez černý, na těžší infekce pak lichořeřišnice. Na kašel a zahlenění je vhodný např. jitrocelový sirup. Výše uvedené byliny jsou snadno dostupné nebo i snadno pěstovatelené.
Mezi silné rostliny léčící nachlazení či i angíny patří také česnek a zázvor.
Různé byliny vhodné na nachlazení najdete zde:
http://www.bylinkyprovsechny.cz/nemoci/ruzne-nemoci/1348-nachlazeni-byliny-bylinky-babske-rady-caje-kloktadla-koupele-tinktury
Jako prevenci různých chorob v rizikovém období (chřipkové epidemie, nemocné cizí děti ve škole apod.) lze považovat tzv. DEVATERO KVÍTÍ podle bylinkářky Vandy Vrlové:
http://www.bylinkyprovsechny.cz/zpracovani/receptury/913-devatero-kviti-seznam-bylinek-bylinkarka-vanda-vrlova
Bylina vhodná na rýmu je rýmovník neboli molice - vizte zde:
http://www.bylinkyprovsechny.cz/byliny-kere-stromy/byliny/1097-rymovnik-molice-ucinky-na-zdravi-co-leci-pouziti-uzivani-vyuziti
Děkuji za zajímavý a netradiční dotaz.

Odpověď na dotaz:

Zbyňku, děkuji mockrát