bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
Omlouvám se, ale z časových a kapacitních důvodů budu na vaše dotazy odpovídat až od pondělí 13.7.2020 dále. Děkuji za pochopení.

 

Neklid psa, hysterický pes - byliny, bylinky, léčivé rostliny

1 odpověď
(stránka otevřena 178x)

Dotaz:

Dobrý den,
v patek 15.11.2019 jsem byla na vaší přednášce v NJ… musim říct, že jsem byla nadšená ?? Tak mne napadlo se Vas zeptat, zda je nějaká tinktura, Vámi nebo kýmkoli jinym vyráběná, na zklidnění neuroporuch u psa. Má strach z jakýchkoli zvuků, je permanentně ve stresu. On je pres den v bytě sám, nikdy s tim nebyl problem, už ma pres 6let, ale když letos opravovali střechu a dělali kravál, tak zdevastoval cely byt. Od te doby je nervozni z jakehokoli rámusu. Nezlobte se prosim, ze otravuji, ale budu za jakoukoli radu mile ráda. Dekuju ?HŠ

Odpověď na dotaz:

Dobrý den. Dívám se na knihu od Pavla Váni a doporučuje tyto rostliny: blín černý, hlaváček jarní (tyto dvě rostliny bych možná vynechal), chmel otáčivý, jirnice modrá, kozlík lékařský, mateřídouška obecná, meduňka lékařská, patrinie prostřední a šišák bajkalský.
Osobně bych se přikláněl šišáku bajkalskému a kozlíku lékařskému. Kozlík nemá ale tak dlouhý účinek. Šišák je v tomto asi lepší. Na dobu "krize" (např. Nový rok - ohňostroje) bych doporučil přechodně ten kozlík.
Děkuji za Váš dotaz a důvěru.