bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na veřejné diskuzi. Dotazy ale i odpovědi může do diskuze napsat kdokoliv.

Neklid psa, hysterický pes - byliny, bylinky, léčivé rostliny

1 odpověď
(stránka otevřena 43x)

Dotaz:

Dobrý den,
v patek 15.11.2019 jsem byla na vaší přednášce v NJ… musim říct, že jsem byla nadšená ?? Tak mne napadlo se Vas zeptat, zda je nějaká tinktura, Vámi nebo kýmkoli jinym vyráběná, na zklidnění neuroporuch u psa. Má strach z jakýchkoli zvuků, je permanentně ve stresu. On je pres den v bytě sám, nikdy s tim nebyl problem, už ma pres 6let, ale když letos opravovali střechu a dělali kravál, tak zdevastoval cely byt. Od te doby je nervozni z jakehokoli rámusu. Nezlobte se prosim, ze otravuji, ale budu za jakoukoli radu mile ráda. Dekuju ?HŠ

Odpověď na dotaz:

Dobrý den. Dívám se na knihu od Pavla Váni a doporučuje tyto rostliny: blín černý, hlaváček jarní (tyto dvě rostliny bych možná vynechal), chmel otáčivý, jirnice modrá, kozlík lékařský, mateřídouška obecná, meduňka lékařská, patrinie prostřední a šišák bajkalský.
Osobně bych se přikláněl šišáku bajkalskému a kozlíku lékařskému. Kozlík nemá ale tak dlouhý účinek. Šišák je v tomto asi lepší. Na dobu "krize" (např. Nový rok - ohňostroje) bych doporučil přechodně ten kozlík.
Děkuji za Váš dotaz a důvěru.