Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Neklid, stres, úzkost, panika - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 117x)

Dotaz:

Krásný den, pane doktore.

Známá mi dala kontakt na facebook stránkách. Má dobrou zkušenost.

Prosím o radu, něco zklidnění, atd. Vždy když jsem ve stresu / z práce, umrtí v rodině a opět oba rodiče vážně nemocní. Jsem více nemocná, přád se mi to vrací i po ATB. Mám i astma právě zhoršené.

Pokud je klid ted asi více jak rok. Je vše OK.

Děkuji za pomoc.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Opakované infekty svědčí dle tradiční čínské medicíny na oslabení v oblasti Hybatele Voda (ledviny) a ev. také sleziny (Hybatel Země).
Jak posilit ledviny - vizte prosím video http://www.WebinarLedviny.cz
a slezina video
http://www.WebinarSlezina.cz


ASTMA
V praxi se mi u pacientů (dětí i dospělí) osvědčily na alergii, ale i na astma následující léčivé rostliny a medicinální houby, ideálně ve formě směsné tinktury, kterou lze aplikovat kdekoliv a kdykoliv:
POPENEC BŘEČŤANOLISTÝ kvetoucí nať, PERILA KŘOVITÁ nať nebo kvetoucí nať, BAZALKA POSVÁTNÁ (TULSI) nať nebo kvetoucí nať, DVOUZUBEC TROJDÍLNÝ nať, EMBLIKA (AMALAKI) list, LAPACHO RUDÉ kůra, OMAN PRAVÝ kořen a z hub pak LESKLOKORKA LESKLÁ plodnice, HOUŽEVNATEC JEDLÝ plodnice.

Směs je opravdu funkční. Jsou lidé, kteří bez léků (antihistaminik) jen s touto tinkturou "přežívají" bez problémů celou sezonu. Směs je tedy účinná a v praxi se mi velmi osvědčila.

Dieta: jíst ARTYČOK (výhonky), KUSTOVNICE ČÍNSKÁ (bobule) a rozhodně MCT olej (pomáhá tlumit autoimunitní reakce, má více příznivých účinků, které uvádím zde ve webu http://www.BylinkyProVsechny.cz).

__

Na zvýšení odolnosti na stres, eliminaci potíží jako jsou např. úzkost, vnitřní třes, podobně jako na stavy depresivního ladění/lehkých a středně těžkých depresí, panik a panických atak doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) - vnitřní aplikace:
MUČENKA PLETNÍ nať, CHMEL OTÁČIVÝ šištice, ŠIŠÁK BAJKALSKÝ kořen, VITÁNIE SNODÁRNÁ koře nebo nať (lépe kořen), BAKOPA DROBNOLISTÁ nať, PUPEČNÍK ASIJSKÝ list resp. nať, BAZALKA POSVÁTNÁ nať, ROZCHODNICE RŮŽOVÁ kořen, MEDUŇKA LÉKAŘKÁ nať a KOZLÍK LÉKAŘSKÝ kořen.

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz

Dietetika: potraviny bohaté na hořčík.

Pokud byste měl nebo měla zájem o tinkturu na zvýšení odolnosti na stres, úzkostné stavy a vnitřní třes, je možné se mi ozvat na messenger http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz
Totéž platí i u astmatu (který umí léčivé rostliny zcela potlačit).

Ještě k těm ledvinám: dle tradiční čínské medicíny doporučuji posílit ledviny. Neklid, úzkost, panika je totiž vždy spojená se slabými ledvinami a jejich posílení může stav velmi zlepšit. Jen pro zajímavost - období, kdy jsou přednostně ledviny oslabené (kritické období ledvin) je leden a únor, které nás právě minulo. Nic není náhoda ; )

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.