Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Nemocné dítě s horečkou, kašlem, podezřením na alergie a astma - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

2 odpovědi
(stránka otevřena 234x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:

Prosím 4leté dítě, týden teploty, kašel, podezření na alergie, astma, + bakterie Moraxea. zatím bez antibiotik. Může pomoci na toto něco z Vašich bylinek prosím?
Děkuji a jsem s pozdravem.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Nen na úvod:
Moraxella catarrhalis, čili Neisseria catarrhalis nebo také Branhamella catarrhalis je gramnegativní diplokok. Je součástí běžné fyziologické flóry dýchacích cest (tedy na sliznici nosohltanu, ve spojivkovém vaku atd.), jenž je však schopna za určitých okolností vyvolat zánět horních a dolních cest dýchacích. Jde o třetí nejčastější patogen v dýchacích cestách po Streptokoku pneumoniae a Haemophilu influenzae.  

Pro 4leté dítě s horečkami, kašlem a podezření na alergie doporučuji následující léčivé rostliny:
HEŘMÁNEK LÉKAŘSKÝ květ, MATEŘÍDOUŠKA OBECNÁ kvetoucí nať, LÍPA květ, BEZ ČERNÝ květ, TUŽEBNÍK JILMOVÝ květ, KALISIE VONNÁ výhonky, PELARGONIE SIDONSKÁ 3 roky starý kořen.

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz

Pokud byste měla zájem o bylinnou tinkturu na Vámi uvedené potíže, je možné se mi ozvat na messenger http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.

Odpověď na dotaz:

Ma vlhký kašel.
19. -21.11.2022 teploty až 40°C, pak dva dny nic a 24. -25.11.2022 teplota do 37.5°C.