Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Nepravidelná menstruace, vysoké trombocyty (trombocytóza) - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 434x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore,

chtěla bych se zeptát, známá (22 let) dlouhodobě užívá tromboreductin na snížení vysokých trombocytů.

V minulosti nepravidelně menstruovala, cca jedenkrát za 2 měsíce. Má normální postavu, cítí se zdravá. Na poslední kontrole byly trombocyty v pořádku, ale přestala menstruovat úplně, od poslední menstruace uplynulo již 170 dní. Podle gynekoložky zastavení menstruace způsobil tromboreductin, podle hematoložky je to nesmysl. Je možné poradit bylinnou léčbu pro obnovení menstruace?

Děkuji za odpověď.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na nepravidelnou menstruaci a špinění mezi menstruacemi doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) - vnitřní aplikace:
JMELÍ BÍLÉ list, KMÍN semeno, PUPALKA květ, LIBEČEK kořen, PUPEČNÍK list.

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz

Pokud byste měla zájem o bylinnou tinkturu na Vámi uvedené potíže, je možné se mi ozvat na messenger http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

Velmi Vám doporučuji stáhnout si cca. tříhodinový webinář (video) o ženském zdraví a nemocích, které je na http://www.WebinarZenskeZdravi.cz
Webinář jsem natočil já (byliny, medicinální houby, TČM) a má kolegyně nutriční terapeutka Mgr. Zuzana Švédová, Dis. (http://www.ZuzanaSvedova.cz). Ve videu jsou informace o problémech s menstruací (silná, slabá, nepravidelná ad.) a také o různých nemocích (cysty, myomy, endometrióza). Ve videu zmiňuji z pohledu tradiční čínské medicíny proč vůbec potíže žen vznikají a které orgány dle TČM "v tom mají prsty".

Špinění mimo menstruaci mají také ženy, které mají dle TČM oslabenou slezinu (příznaky oslabené sleziny - velmi silná chuť na sladké - hlavně po jídle /neodolatelná chuť na "sladkou tečku"/, otoky, bledá nebo nažloutlá kůže, celulitida, chudokrevnost, tendence ke vzniku modřin, nadýmání, škroukání v břiše, řidší stolice, povlak na jazyku, otlaky zubů na boku jazyka, opary rtů NEBO popraskané rty, křečové žíly, hemoroidy, tendence k výhřezům dělohy, tendence ke kožním převisům břicha nebo povislá kůže na horních končetinách, "povadlost", velká únava po jídle, tendence k potratům, inkontinence po porodu, výtoky, kvasinkové infekce, špinění před menstruací, došpiňování po menstruaci, zahlenění, problémy s paranazálnímí /nosními/ dutinami, tukové bulky pod kůží, PSYCHIKA - velmi silná chuť na sladké - hlavně po jídle ad.).

O slezině bude již od února 2023 velká přednáška na webu http://www.WebinarSlezina.cz
Doporučuji video stáhnout a podívat se. Ve videu budu mluvit já a má kolegyně Mgr. Švédová (nutriční terapeut).

Posílení sleziny přes dietetiku, TČM a byliny:
* Tradiční čínská medicína TČM - směs čínských bylin „růst hory thaj“.
* Fytoterapie - z léčivých rostlin pak skořice, bazalka, máta, saturejka, kmín, kari ad.
* Dietetika - z potravin batáty, dýně, pastinák. Kořenová zelenina, vývary, hovězí a bílé maso.
Velmi doporučuji MCT olej. Mám s ním u "sleziníků" velmi dobré zkušenosti. Slezinu silně podporuje.
* U oteklých žen a žen s tendencemi k otokům - doporučuji břízu a bršlici – obě rostliny mají mírný odvodňující účinek a nepřetěžují ledviny. Působí i detoxikačně.

Co se týče trombocytózy (nadměrného počtu krevních destiček), bylo by žádoucí znát příčinu.
Možná jde o esenciální trombicytemie, což je hematoonkologicka diagnóza patřící do skupiny myeloproliferativnich nemocí (sem patří i polycytemia vera a chronická myeloidní leukémie), tak lehké zvýšení trombocytů značí přítomnost zánětu v těle. Trombocyty se totiž chovají jako reaktant akutní fáze podobné jako třeba CRP. Takže sekundární trombocytoza je symptom, který doprovází zánět. Je třeba hledat lokalitu zánětu a na ten se zaměřit.
Hodnoty trombocytů nad 1000 jsou většinou ona esenciální trombocytemie a patří to na hematoonkologii, hodnoty nad 500 tak do 800 jsou většinou sekundární...
Hledat zánět a ten léčit a to třeba léčivými rostlinami.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.

Dotaz vypracoval: MUDr. Zbyněk Mlčoch, MUDr. Alena Hamplová (internista, bylinář)