Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Nepravidelný dlouhý menstruační cyklus - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 229x)

Dotaz:

Vážený pane Mlčochu,

Ráda bych se zeptala na Váš názor … poprosila o radu … doporučení, jaké bylinky by mohly být vhodné na nepravidelný, dlouhý menstruační cyklus. (potažmo plodnost… )

Kojím 2,5 letou dceru a můj cyklus od jejího porodu (listopad 2019) je velmi dlouhý a nepravidelný (byl dlouhý a nepravidelný již před porodem, ale né toliko, jako nyní, a především mi to v té době tolik nevadilo… )
První menstruace po porodu přišla v květnu 2021; dále potom červenec 2021; leden 2022; únor 2022 (cyklus 46 dní) ; duben 2022 (cyklus 57 dní) …

Uvědomuji si, že příběh každého člověka je jiný, a tak je každý problém velmi individuální a nelze jen po emailu určit, jak si pomoci, ale přece jenom, kdyby nějaké byliny všeobecně k tomuto účelu sloužily, případně byste měl čas a napadlo by Vás k tomuto cokoli… budu Vám velmi velmi vděčná.

Předem velmi děkuji za Váš čas a přeji krásný den.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na nepřiměřeně dlouhou menstruaci doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) :
JMELÍ BÍLÉ list, KMÍN semeno, PUPALKA květ, LIBEČEK kořen, PUPEČNÍK list.

Jakékoliv problémy s menstruací (vč. nepřiměřeně dlouhého menstruačního cyklu) jsou dle tradiční čínskou medicínou způsobené nebo ovlivněné slabými játry. Játra je možné mj. posílit směsí, která se jmenuje JATERNÍ ÚKLID. Doporučuji směs užívat alespoň 1 měsíc, ideálně však 2.

Velmi Vám doporučuji stáhnout si cca. tříhodinový webinář (video) o ženském zdraví a nemocích, které je na http://www.WebinarZenskeZdravi.cz
Webinář jsem natočil já (byliny, medicinální houby, TČM) a má kolegyně nutriční terapeutka Mgr. Zuzana Švédová, Dis. (http://www.ZuzanaSvedova.cz). Ve videu jsou informace o problémech s menstruací (silná, slabá, nepravidelná ad.) a také o různých nemocích (cysty, myomy, endometrióza). Ve videu zmiňuji z pohledu tradiční čínské medicíny proč vůbec potíže žen vznikají a které orgány dle TČM "v tom mají prsty".

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz

Pokud byste měla zájem o bylinnou tinkturu na Vámi uvedené potíže nebo o směs na podporu jater JATERNÍ ÚKLID, je možné se mi ozvat na messenger http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.