bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Nervozita dítěte - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 169x)

Dotaz:

Dcera 10 let a ma pocity nervozity, nekdy rika, ze zivot je na ni moc. Je talentovana, vystupovala v divadle, v posudku ma 'velice inteligentni', vystupovala jako zpevacka pro mala publika, ale uz o to pomalu prisla, kvuli nervozite, 'nema silu se obleknou, pripravit na odchod', co s tim? Petra

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.
Děti jsou tak trošku "jiná liga" a s úspěchem se u nich používají bachovy květové esence (vnitřně) a aromaterapie (já se aromaterapii nevěnuji, zkuste se poradit např. s Monikou Poledníkovou - https://www.facebook.com/monika.polednikova.7 ).
Z léčivých rostlin bych doporučil šišák bajkalský.
Měl by se užívat 3 měsíce. Ovlivní psychiku, ale i spánek. Dítě by mělo být celkově klidnější. Vyrábím z šišáku tinkturu (http://www.BylinkovyDoktor.cz), ale tinktury pro děti nejsou příliš vhodné (až do věku cca. 15 let), proto doporučuji klasický nálev.
Co se týče ale Vámi uvedeného, do značné míry je to způsobeno formováním povahy a ke zvážení je stále s dítětem mluvit, vysvětlovat, rozvíjet ho, brát ho do společnost i a případě se poradit s nějakým znalým psychologem z pedagogicko-psychologické poradny.
Děkuji za Váš dotaz a důvěru.