Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Nespavost, slabá imunita - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 223x)

Dotaz:

Dobrý den Vážený Pane Mlčoch.

Ráda bych se vás zeptala jakou by jste mi doporučil směs na imunitu.

Jsem po ozařování prsa, sice už je tomu rok, ale bývám hodně unavená.

Taky občas špatně spím.

Pro maminku bych nějaké kapky vzala na neuropatii.

Dále poptávam něco vhodného na celulitidu a nějaký vhodný krém, či olej na pleť.

Určitě si ale vezmu lichořešnici a ostropestřec ?

Nyní vám ale nejde e-shop, tak nevím jak mám případně objednat.

Dekuji a mějte krásný den

S pozdravem Markéta Chromcova, Nový Jičín

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

POSÍLENÍ IMUNITY:
Na posílení imunity doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) : BADYÁN plod s oplodím, ECHINACEA kořen, KOZINEC kořen, SIDERITIS nať, ČUBET BENEDIKT nať, HLÍVA plodnice, LÉKOŘICE kořen, BEZ ČERNÝ květ nebo plody.

CHRONICKÁ ÚNAVA, NESPAVOST:
Příčina chronické únavy je: oslabené ledviny po onkologické léčbě rakoviny prsu.
Pokud bych to měl více rozebrat, tak pokud jste dlouhodobě unavená (případně můžete mít další příznaky, kterými jsou např. bolesti bederní páteře, bolesti kolenních kloubů, úzkosti apod.), máte dle tradiční čínské medicíny oslabený element VODA, tzn. ledviny. Ledviny jsou v našem organismu našimi "bateriemi" a to v jakém stavu jsou ledviny se následně odráží na tom, jak se cítí celé tělo, co se týče energie (tedy zda je v pohodě nebo je přítomna chronická únava).
Jak posílit ledviny pomocí léčivých rostlin a také úpravy stravy je uvedeno ve webináři http://www.WebinarLedviny.cz /> Webinář je velmi zajímavý. Má 3 hodiny a dozvíte se v něm mnoho informací jak posílit ledviny a také jaké jsou další příznaky oslabených ledvin (jde o příznaky, které byste si se slabými ledvinami asi nikdy nespojila). Webinář jsem natočil v roce 2021 s mou kolegyní nutriční terapeutkou Mgr. Zuzanou Švédovou, která se únavou a stravou zabývá již několik let.

Jednou z příčin únavy může být také nedostatek hořčíku. V praxi se mi velmi osvědčila aplikace hořčíku kůží. Tělo si z vody vezme tolik hořčíku kolik potřebuje. Forma aplikace je ve vaně, kdy se do vody nasypou denně asi 3 lžíce Epsomské soli. Pokud máte sprchu, tak po osprchování na horkou kůži ze sprayové láhve na kůži nastříkejte vodu s koncentrovanou Epsomskou solí. Efekt je velmi podobný jako u koupele.

Další příčina únavy pak může být chudokrevnost nebo nízký krevní tlak. Chudokrevnost lze řešit potravinami - velmi doporučuji třtinovou melasu, která má obrovské množství dobře vstřebatelného železa a je možné ji používat např. do kávy (je docela chutná, mírně nasládlá). I nadbytek železa ale může škodit, proto doporučuji před masivnější aplikací třtiové melasy udělat přes lékaře krevní obraz.

Směs na posílení ledvin (tvz. VYLEPŠENÝ JANČŮV LEDVINOVÝ ČAJ), která je zmíněná ve videu a dále i Epsomská sůl jsou u mne dostupné. Pokud byste po prohlédnutí videa o směs a Epsomskou sůl měla zájem, je možné se mi ozvat na messenger
http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

Pokud bych měl poskytnout konkrétní rady:
Na stav chronické únavy doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) :
DANG-SHEN (pazvonek chloupkatý), DOBROMYSL nať, PAZVONEK CHLOUPKATÝ kořen, ROZCHODNICE RŮŽOVÁ kořen, ELEUTEROKOK kořen (v noci), ŽENŠN kořen.
Kromě dobromysli byste měl tyto rostliny používat JEN RÁNO A V POLEDNE - jde o stimulanty a v noci byste špatně spal, pokud byste si vzal večer.

Vynikající pomůcka na únavu z ranku tradiční čínské medicíny je HOUSENICE ČÍNSKÁ. Vím, že s ní mají léčitelé, kteří se věnují medicinálním houbám velmi dobré úspěchy.

Pokud máte problémy se spánkem, můžete použít VITÁNII SNODÁRNOU - opět kořen - užívá se celý den. Má tu vlastnost, že přes den zlepšuje soustředění a večer prohlubuje spánek.

K problematice únavy a nespavosti je potřeba komplexní vhled. Proto po prohlédnutí webináře http://www.WebinarLedviny.cz Vám doporučuji domluvit si Skype konzultaci s mou kolegyní nutriční terapeutkou Mgr. Zuzanou Švédovou, Dis.

NEUROPATIE:
Na neuropatii doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně ve formě směsné tinktury (pro snadnost aplikce) :
PUPEČNÍK ASIJSKÝ list, BAKOPA DROBNOLISTÁ nať, BĚLOTRN KULATOHLAVÝ plod, MANGO plod, VITÁNIE SNODÁRNÁ kořen, TURAN ROČNÍ nať, ELEUTEROKOK OSTNITÝ kořen.

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz

Pokud byste měla zájem o bylinné tinktury a čajové směsi na Vámi uvedené potíže, je možné se mi ozvat na messenger http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

Eshop je aktuálně záměrně pozastaven (jsem dlouhodobě v zahraničí), bude opět zapnutý od 15.5.2022.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.