bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.

Z důvodu absolvování bylinkového kurzu ve škole přírodních terapií v Českém Krumlově (více informací zde) budu odpovídat v poradně až od pondělí 15.6.2020. Omlouvám se za časovou prodlevu. 

 

Nespavost u dětí - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 33x)

Dotaz:

Dobrý den pane doktore. Prosím, chtěla bych se zeptat, naše dcerka (2roky), posledních 14 dní špatně usíná, musím jí uspávat v náruči, a pokaždé se probouzí někdy i s křikem (pláčem) většinou mezi půlnoci až třetí hodinou ranní. Přemýšlela jsem, že bych jí udělala např. čaj z meduňky ale nemám sušenou jen čerstvou. Poradíte prosím? Zda by stačily čerstvé lístky, nebo musí být sušené? Jinak přes den spinká v pohodě, jen takto na noc. Děkuji ?

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Meduňka je vhodná léčivá rostlina na dětskou nespavost.
Určitě můžete udělat čaj z čerstvé meduňky. Není přeci důvod ji sušit. Čerstvá bylinná droga má vždy více účinných látek, než sušená. A co víc - meduňka je jedlá léčivá rostlina, takže když dáte dítěti třeba 2-3 čerstvé lístky meduňky, dcerka Vám bude spát jako dudek ; )
Sklidnit by ji mohl i nálev (čaj) ze 2 okvětních lístků máku vlčího. Do jisté míry sklidňující účinek má i mateřídkouška.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.