Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Nespavost u onkologického pacienta s rakovinou - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 227x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:

Partner se léči s rakovinou orofaryngu, má za sebou chemoterapie + ozařování. Trápí ho velká únava, což je asi po takové léčbě pochopitelné, ale hlavně nespavost. Spí třeba jen hodinu v noci (má zvýšenou hodnotu kreatininu a zvýšené jaterní testy). Měl byste nějakou radu prosím?

Děkuji a jsem s pozdravem.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

V první řadě: nespavost a chronická únava jsou dle tradiční čínské medicíny vždy spojené s ledvinami a jejich energetickým oslabením. Příznaků jak se pozná oslabení ledvin je mnoho a jsou uvedené v přednášce zde:
https://webinarezlouky.cz/webinare-sp/online-prednaska-jak-se-zbavit-unavy-doplnit-energii-a-posilit-ledviny-pomoci-bylin-a-stravy-detail

Na nespavost doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) :
MUČENKA PLETNí nať, CHMEL OTÁČIVÝ šištice, SRDEČNÍK LÉKAŘSKÝ kvetoucí nať, MEDUŇKA LÉKAŘSKÁ nať před kvetením, PRVOSENKA květ, LEVANDULE květ, VŘES květ, LIBEČEK kořen, HLOH květ nebo plod.

Tinkturu v případě zájmu mohu dodat. Je velmi účinná a i letití nespavci usínají jako miminka : )

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz />
Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.