bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Neuralgie trigeminu, zánět trojklanného nervu - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 325x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:

Problém: trojklanný nerv chvílemi s nepředstavitelně šílenými křečemi (bolest na stupni 10), nad uchem, kde je kořen TN se nemohu momentálně ani dotknout. Začalo to v létě 2008, nejdříve léčba gabapentinem (Lyrica), pak přestala fungovat - tak přechod na carbamazepin (Tegretol), který ne vždy dokáže pomoci. V r. 2017 gamanůž bez výrazného zlepšení. Prosím o pomoc.

Děkuji a jsem s pozdravem. Milan

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

U pacientů s neuralgií trigeminu (trojklanný nerv) se mi v praxi osvědčila následující léčivá směs (doporučuji užívat ideálně ve formě směsné tinktury - je to praktické, protože můžete aplikovat kdykoliv, kdekoliv a nemusíte dělat nálevy /"čaje"/):
BEZ ČERNÝ (tepelně zpracovaný plod), BĚLOTRN KULATOHLAVÝ semeno, PETRŽEL ZAHRADNÍ nať nebo kořen, SMIL ITALSKÝ nať, TURANKA KANADSKÁ nať, KŘEN odenek (nebo křenové víno).

Směs jsem dával jednomu pánovi, kterého roky znám. Je to elektrikář, má letité potíže s neuralgií trigeminu. Po této tinktuře se velmi výrazně snížilo množství neuralgických atak. S tinkturou mám dobré zkušenosti ale i u jiných lidí. Tato směs se tedy osvědčila a považuji ji v praxi za účinnou.

Lokálně aplikujte TŘEZALKOVÝ OLEJ, pomáhá také NASTROUHANÝ KŘEN (potírat rozdrceným kořenem místa, nenechávat na kůži).

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.