Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Neuroborelióza, roztroušená skleroza (RS) - byliny, bylinky, léčivé rostliny, podůrná léčba

1 odpověď
(stránka otevřena 211x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:
Dobrý den pane doktore, má dobrá kamarádka, maminka 4 dětí, před 8 lety se nakazila boreliozou. Na léčbu byly použity kvanta ATB, však bez většího úspěchu. Nemoc postupovala a uvedla ženu na invalidní vozík.

Současný stav, pridruzila se RS a třes rukou a pomalejší komunikace. Před rokem byl o případu obeznámen i ing. Rozehnal, mající velké zkušenosti s léčbou neuro boreliozy, však, když zjistil, v jakém stavu se žena nachází, předem to zřejmě vzdal, přestal komunikovat. Budu velice rád, když vaše vzácná rada pomůže této krásné ženě (40 roků) k uzdravení. Já osobně myslím, že léčba tinkturami z kridlatkay a BĚLOTRN U, by mohla být úspěšná.

Děkuji velice za odpověď.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na infekci borelií (tedy nemoc boreliózu) doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně ve formě směsné tinktury (pro snadnost aplikce kdykoliv a kdekoliv) :
KŘÍDLATKA JAPONSKÁ KOŘEN 50% + ELEUTEROKOK 20% + MARALÍ KOŘEN (Leuzea) 10% + PŘESTUP LÉČIVÝ KOŘEN 10% + TOPOL ČERNRÝ PUPENY 10%.

Tyto léčivé rostliny slouží jak na podporu léčbu nemoci samotné, tak i na léčbu tzv. postboreliového syndromu, který se projevuje mj. chronickou únavou, nevýkonností, bolestí kloubů a svalů, pocit těžkého těla ad.

__

Na neuropatii u osoby s roztroušenou sklerozou mozkomíšní doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně ve formě směsné tinktury (pro snadnost aplikce kdykoliv a kdekoliv) :
PUPEČNÍK ASIJSKÝ list, BAKOPA DROBNOLISTÁ nať, BĚLOTRN KULATOHLAVÝ plod, MANGO plod, VITÁNIE SNODÁRNÁ kořen, TURAN ROČNÍ nať.
V praxi se mi daří lidem částečně neuropatii touto směsí léčit. Jsou mírnější bolesti a lepší vodivost nervů a to i bez léků typu Neurontin, Gabapentin apod. Tyto léky je možné potom v čase mírně snižovat.
Pupečník asijský a bakopu drobnolistou doporučuji naložit do tinktury čerstvé. Výrazně to zvyšuje účinnost tinktury.

Ještě doporučuji užívat 2x denně 1 lžíci MCT oleje. Má příznivý vliv na modulaci imunitních a autoimunitních pochopdů v organismu (mj. díky kyselině kaprylové).

Pokud by měla pacientka zájem o tinktury (borelioza, RS) a MCT olej na Vámi uvedené potíže, je možné se mi ozvat na messenger http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz />
Na okraj ještě podotýkám, že bělotrn a křídlatka jsou v pořádku, ale pro vyšší účinnost doporučuji více léčivých rostlin se synergickým účinkem.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.