bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Neuropatie, artróza kolen, bolesti páteře a zhoršení po očkování Covid - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 319x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:


Řešíme teď celkem vážný zdravotní stav tchýně. Má diagnostikovanou neuropatii, artrózu v koleni, problémy s páteří. Dá se říci, že po očkování na covid se její zdravotní stav razantně zhoršil, má problémy s chůzí, ztrácí stabilitu, brní jí celé nohy až do hýždí, už si ani netroufne vyjít sama z bytu. Byla na ct vyšetření a lékař jí pouze sdělil, že to má od páteře a odumírají jí nervové buňky. V jejím věku (78 let) prý už operace nepřipadá v úvahu. Bere pouze občas léky proti bolesti. Snažím se jí pomoci bylinkami a kapkami z Naděje a Klášterní lékárny, ale nevím, zda to v jejím případě už není málo, její stav se jí nelepší…
Myslíš, že je ještě nějaká jiná možnost účinné léčby?
Budu ráda za každou radu!

Děkuji a jsem s pozdravem. Lenka B.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Dle tradiční medicíny platí, že pokud jsou slabá kolena a problémy s páteří (+ další symptomy - únava, nespavost, padání vlasů apod.), jde jednoznačně o OSLABENÍ LEDVIN. Ty jsou naprosto klíčové pro tyto všechny tělní struktury a z praxe vím, že právě posílením ledvin dochází ke značnému zlepšení stavu a lidem se velmi uleví.
Navíc jak uvídáte - covid samotný (vč. vakcinace) ledviny neskutečně vyčerpává, takže maminka, která byla už tak na dně s ledvinami se "dorazila" vakcínou. Lze říci, že pokud by prodělala Covid, mohl by být její život v ohrožení, protože by situaci energeticky nemusela zvládnout. Takže je dobře, že ho neprodělala a neprodělá.

Vzhledem k velké pokročilosti stavu doporučuji:

- zevně na páteř TŘEZALKOVÝ OLEJ

- na kolena KOSTIVALOVOU MAST

- vnitřně tinkturu z rostliny HARPAGOFYTUM LEŽATÉ

- vnitřně LEDVINOVÝ ČAJ (pít minimálně měsíc 2x denně 250 ml /1 polévková lžíce směsi na onen šálek čaje/).

- vnitřně užívat RDESNO MNOHOKVĚTÉ.

- Do stavy určitě zařadit FAZOLKY ADZUKI (při vaření do nich dejte saturejku - nebudou nadýmat). Ne klasické fazole (mají hodně bílkovin, ledviny zatěžují).
Hodně ať koření KURKUMOU.

- Vhodný je také RAKYTNÍK (ideálně čerstvá šťáva - můžete zamrazit a odlupovat si z tvořítek na led denně čerstvou šťávu) a nebo i rakytníkový olej. Rakytník má hodně vitamínu C a je silně prokolagenní. Dělá dobře pohybovému systému.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.