Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Neuropatie, myelopatie - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 78x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:

Chtěla jsem se zeptat na tinkturu Neu-pat, kterou jsem si objednala. Je vhodná i pro psy? Mám zlatého retrievera, kterému je 12 let (30 kg) a už asi rok a půl řešíme nějaké neurologické problémy. Špatně chodí na zadní nohy, obrušuje drápky a už i polštářky do krve, občas se mu nohy kříží a má je slabé. Možná jde o degenerativní myelopatii. Zároveň má megaesophagus, takže ho krmím jen kašovitou stravou ve svislé poloze. Užívá Degan 1/2 tbl. 2krát denně a Mestinon 1/4 tbl. 2krát denně. Má pořád chuť do života a je veselý, tak se snažím ten proces zpomalit. Proto jsem mu koupila tinkturu Neu-pat, i když není na Vašich stránkách přesně uvedené, na jaké problémy se používá. Zkusila jsem mu dát včera večer 10 kapek na namočený piškot. Za chvíli se mi ale zdál takový divný, připadalo mi, že se víc motá a pokašlával. Je možné, že mu nesedly ty kapky? Třeba alkohol v nich? Nevím, jestli je dál dávat a kolik…

Do krmení mu ještě přidávám hericium 1 kapsli denně, kterou vysypávám.  

Děkuji a jsem s pozdravem.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Tinktura je pro psa vhodná.
Nebude to zdale první pes, komu je tinktura NEU-PAT podávána.
Tinktura je vhodná ne neuropatii i myelopatii (nezánětlivé degenerativní onemocnění míchy - např. způsobené útlakem obratlem apod.).

Alkoholu je v tinktuře malé množství. S ohledem na skutečnost, že pes dostane třeba jen 3x denně 4 kapky tinktury není možné bavit se o nějakém poškození např. jater nebo nervů touto mikrodávkou etanolu. Játra psa líh odbourají na nulo v řádu desítek minut.

10 kapek v jedné dávce mi připadá hodně. Záleží ale na velikosti psa. Pokud byl pes "malátný", doporučuji dávkování snížit třeba na 6 kapek 3x denně a případně ho postupně zvyšovat nebo ho rozdělit do více jednotlivých dávek - např. 6x denně 5 kapek.

S léčbou megaesofagu u psů ani u lidí nemá příliš zkušeností. Jen s gastroezofageálním refluxem. Ten se léčí přes játra (která jsou dle tradiční čínské medicíny příčinou bloku žaludku a tím pádem "návratu tráveniny nahoru" do jícnu).

Vše dobré Vám i Vašemu pejskovi : )

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.