bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Neuropatie nohou - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

3 odpovědi
(stránka otevřena 1182x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore, mám také polyneuropatii v dolních končetinách a přečetl jsem si na facebooku zprávu paní, které jste pomohl tinkturami z třezalky, pupečníku a vlaštovičníku. Při vyšetření na neurologii mi řekli, že na to neexistuje žádný lék. Doporučili mi koupit si vitaminy NERV na 4 měsíce. To mi nepomohlo. Osobně se domnívám, že pokud došlo k odumření vlásečnic (nevím, jestli jsem se vyjádřil správně), pak se to asi vyléčit nedá. Snad jenom zmírnit nepříjemné příznaky. Proto bych Vás chtěl poprosit o zaslání výše uvedených tinktur s informací, jak často a kolik toho užívat. Já bylinkám věřím, naši předci přece skoro nic jiného nepoužívali. Příčinu nevím, od lékařů jsem se v tomto směru nic nedověděl. Před šesti roky jsem byl celé léto nemocen. Chřipkou, angínou a prasklým zánětem středního ucha. 4x jsem bral antibiotika. Když jsem se z toho dostal, tak jsem stále pokašlával. Doktoři nemohli najít příčinu.
Odebráním krve zjistili cukrovku. Později našli příčinu kašle - helikobakterii. Na vyšší cukr jsem dostal léky a během půl roku mám cukr v normálu. Jsem už brán jako pacient s cukrovkou a chodím každého půlroku na kontrolu diabetesu. Hladila cukru se mi spravila, neberu žádné léky, jsem na dietě. Poslední měření cukru mělo hodnotu 5,8 a mívám hodnotu i o něco menší. Polyneuropatie ale u mně byla zjištěna asi za další 3 roky. Nevím, jestli je to příčinná souvislost. Mám zprávu od neurologa, mohu Vám ji poslat. Jestli to lze poslat tady nevím a ani to neumím. Mohu mailem, ale to je asi porušení zásady. Jinak mám už asi 20 let vyšší tlak. Měřím se pro kontrolu každý měsíc s cílem zjistit, jestli se to nějak nemění. V průměru mám tlak tak 130/90. Beru léky - Valsacombi 160/12,5, jeden denně. Chodím na pravidelné kontroly kvůli prokázanému melanomu. Už asi 5 let, naštěstí bez patalogických příznaků. Ničím jiným netrpím. Pro informaci, je mi 69 let. Pokud byste potřeboval nějaké další upřesnění, napíšu. Ještě jednou Vám chci poděkovat za laskavost a budu očekávat Vaší odpověď. S pozdravem K.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den. Nejd o vlásečnice (cévy), ale spíše o nervy. Při neuropatii jsou nervy poškozené nebo zanikají (bavíme se o periferních nevech - končetiny). Právě kombinace třezalka + pupečník (event. jiná rostlina - např. kozinec blanitý) podporují novotvrbu nervů (čím dříve se začne, tím lépe) a také podporují prokrvení (kozinec blanitý má vazodilatační účinek).
Pokud máte vyšší cukr a tlak (je možné, že máte i vyšší tuky v krevním séru - hyprcholesterolémiea hypertriacylglycerolémie), i to lze zaléčit bylinnou tinkturou. Jde o tzv. metabolický syndrom X, na který se ve fytoterapii osvědčila rostlina maralí kořen (také se mu říká parcha, latinsky Leuzea carthamoides (roste převážně v Rusku).
Na melanom se používá tinktura z pampelišky lékařské, ale tuto tinkturu bych použil až po první léčebné kúře tou třezalkou, pupečníkem, parchou v 1 směsné tinktuře.
Předpokládám, že u Vás jde o nějaké změny kožního znamenénka, ale že nejde o klasický maligní melanom, protože pokud byste ho skutečně měl, nežil byste 5 let (je to hodně zhoubná záležitost, která brzy metastazuje) - nebo jste ho měl, ale byl zachycen včas a znaménko odstraněno ještě před metastazováním - nevím, to ví Váš demratovenerolog.
Pokud budet mít o směsnou tinkturu zájem (všechny zmíněné rostliy mám ve formě tinktury), ozvěte se mi.
Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.

Odpověď na dotaz:

Pane doktore, posílám Vám lékařské zprávy na melanom a polyneuropatii. Trápí mě právě ta polyneuropatie. Občas to bolí, pálí, zebe a v botě jako bych měl pod nohama oblázky. Prosím, jaké bych si teda u Vás měl objednat bylinky. Děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Odpověď na dotaz:

Dobry den. Bola mi diagnostikovana senzomotoricka neuropatia. Prosil by som Vas o radu ako to najucinejsie liecit hlavne bylinkami. Dakujem