bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
Omlouvám se, ale z časových a kapacitních důvodů budu na vaše dotazy odpovídat až od pondělí 13.7.2020 dále. Děkuji za pochopení.

 

Neuropatie nohou - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

2 odpovědi
(stránka otevřena 267x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore, mám také polyneuropatii v dolních končetinách a přečetl jsem si na facebooku zprávu paní, které jste pomohl tinkturami z třezalky, pupečníku a vlaštovičníku. Při vyšetření na neurologii mi řekli, že na to neexistuje žádný lék. Doporučili mi koupit si vitaminy NERV na 4 měsíce. To mi nepomohlo. Osobně se domnívám, že pokud došlo k odumření vlásečnic (nevím, jestli jsem se vyjádřil správně), pak se to asi vyléčit nedá. Snad jenom zmírnit nepříjemné příznaky. Proto bych Vás chtěl poprosit o zaslání výše uvedených tinktur s informací, jak často a kolik toho užívat. Já bylinkám věřím, naši předci přece skoro nic jiného nepoužívali. Příčinu nevím, od lékařů jsem se v tomto směru nic nedověděl. Před šesti roky jsem byl celé léto nemocen. Chřipkou, angínou a prasklým zánětem středního ucha. 4x jsem bral antibiotika. Když jsem se z toho dostal, tak jsem stále pokašlával. Doktoři nemohli najít příčinu.
Odebráním krve zjistili cukrovku. Později našli příčinu kašle - helikobakterii. Na vyšší cukr jsem dostal léky a během půl roku mám cukr v normálu. Jsem už brán jako pacient s cukrovkou a chodím každého půlroku na kontrolu diabetesu. Hladila cukru se mi spravila, neberu žádné léky, jsem na dietě. Poslední měření cukru mělo hodnotu 5,8 a mívám hodnotu i o něco menší. Polyneuropatie ale u mně byla zjištěna asi za další 3 roky. Nevím, jestli je to příčinná souvislost. Mám zprávu od neurologa, mohu Vám ji poslat. Jestli to lze poslat tady nevím a ani to neumím. Mohu mailem, ale to je asi porušení zásady. Jinak mám už asi 20 let vyšší tlak. Měřím se pro kontrolu každý měsíc s cílem zjistit, jestli se to nějak nemění. V průměru mám tlak tak 130/90. Beru léky - Valsacombi 160/12,5, jeden denně. Chodím na pravidelné kontroly kvůli prokázanému melanomu. Už asi 5 let, naštěstí bez patalogických příznaků. Ničím jiným netrpím. Pro informaci, je mi 69 let. Pokud byste potřeboval nějaké další upřesnění, napíšu. Ještě jednou Vám chci poděkovat za laskavost a budu očekávat Vaší odpověď. S pozdravem K.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den. Nejd o vlásečnice (cévy), ale spíše o nervy. Při neuropatii jsou nervy poškozené nebo zanikají (bavíme se o periferních nevech - končetiny). Právě kombinace třezalka + pupečník (event. jiná rostlina - např. kozinec blanitý) podporují novotvrbu nervů (čím dříve se začne, tím lépe) a také podporují prokrvení (kozinec blanitý má vazodilatační účinek).
Pokud máte vyšší cukr a tlak (je možné, že máte i vyšší tuky v krevním séru - hyprcholesterolémiea hypertriacylglycerolémie), i to lze zaléčit bylinnou tinkturou. Jde o tzv. metabolický syndrom X, na který se ve fytoterapii osvědčila rostlina maralí kořen (také se mu říká parcha, latinsky Leuzea carthamoides (roste převážně v Rusku).
Na melanom se používá tinktura z pampelišky lékařské, ale tuto tinkturu bych použil až po první léčebné kúře tou třezalkou, pupečníkem, parchou v 1 směsné tinktuře.
Předpokládám, že u Vás jde o nějaké změny kožního znamenénka, ale že nejde o klasický maligní melanom, protože pokud byste ho skutečně měl, nežil byste 5 let (je to hodně zhoubná záležitost, která brzy metastazuje) - nebo jste ho měl, ale byl zachycen včas a znaménko odstraněno ještě před metastazováním - nevím, to ví Váš demratovenerolog.
Pokud budet mít o směsnou tinkturu zájem (všechny zmíněné rostliy mám ve formě tinktury), ozvěte se mi - http://www.BylinkovyDoktor.cz
Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.

Odpověď na dotaz:

Pane doktore, posílám Vám lékařské zprávy na melanom a polyneuropatii. Trápí mě právě ta polyneuropatie. Občas to bolí, pálí, zebe a v botě jako bych měl pod nohama oblázky. Prosím, jaké bych si teda u Vás měl objednat bylinky. Děkuji za odpověď a přeji hezký den.