bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Neuropatie, polyneuropatie - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 75x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

objevila jsem ve skupině polyneuropatie vaše jméno a poté navštívila webové stránky o bylinkových tinkturách a ty mě dovedly až sem. Chtěla jsem se zeptat, zda bych se mohla k vám objednat nebo zeptat zde. Trpím parezou a ochrnutím levé nohy z důvodu výhřezu plotýnky. Jsem po operaci na kteoru jsem ale šla pozdě a nervy byly dlouho utlačovány výhřezem a dle EMG se jedná o trvalé poškození nervů. měla jsem velký výhřez L5 S1 13mm a snažila se fyzioterapií zvrátit osud ochrnutí, ale bohužel můj stav je trvalý. V současné době trpím abnormálními elektrickými výboji, pocity brnění a pálení, stavy jsou snesitelné, často jsou i nesnesitelné.
Po delší trase chození se dostaví zase pareza. snažím se stále se hýbat ale trpím na necitlivost nohy a a přetrvává problém se sy kaudy, který souvisí s ochrnutím genitálií. Chtěla jsem se zeptat zda by mi nemohla pomoct některá tinktura na všem webu.

Děkuju za odpověd a přeju Vám pěkné dny. Klaudie

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na neuropatii doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně ve formě směsné tinktury (pro snadnost aplikce kdykoliv a kdekoliv) :
PUPEČNÍK ASIJSKÝ list, BAKOPA DROBNOLISTÁ nať, BĚLOTRN KULATOHLAVÝ plod, MANGO plod, VITÁNIE SNODÁRNÁ kořen, TURAN ROČNÍ nať, ELEUTEROKOK OSTNITÝ kořen.
V praxi se mi daří lidem částečně neuropatii touto směsí léčit. Jsou mírnější bolesti a lepší vodivost nervů a to i bez léků typu Neurontin, Gabapentin apod. Tyto léky je možné potom v čase mírně snižovat.
Pupečník asijský a bakopu drobnolistou doporučuji naložit do tinktury čerstvé. Výrazně to zvyšuje účinnost tinktury.

Pokud byste měla zájem o tinkturu na Vámi uvedené potíže, je možné se mi ozvat na messenger http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

Univerzální dávkování tinktur a účinky jednotlivých rostlin ve směsi je uvedeno na http://www.UcinkyTinktur.cz />
Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.