Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Neuropatie při chemoterapii a mravenčení ze stresu

0 odpovědí
(stránka otevřena 193x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore,
mám několik otázek vzájemně souvisejících:

1) NEUROPATIE PŘI CHEMOTERAPII.
Vím, že máte přípravek NEU-PAT. Já teď beru chemoléčbu Paklitaxel a biologickou léčbu Trastuzumab. Při paklitaxelu vznikají neuropatie.

Na bicomu mi vytestovali, že vaše směs je skvělá, ale že se tam něco vylučuje s tou biologickou léčbou (ono se při bioléčbě spousta věcí užívat nesmí, aby léčba fungovala). Že mi z těch bylin vyhovuje jen Turan, Pupečník a Bělotrn.

Bylo by možné namíchat jen tuto vybranou směs tří bylin? Mohla by být na neuropatii také účinná, byť asi méně než celá směs?
Nebo by to třeba nefungovalo, není to otestované, nevíte poměry, neděláte takovou službu apod…

2) Vy umíte i sám nějak otestovat vhodnost směsí a bylin pro konkrétního uživatele? Že byste mi řekl, zda či proč by se brahmí a Vitánie při biologické léčbě neměly brát?

3) MRAVENČENÍ ZE STRESU
když jsem v silnějším stresu (což jsem teď před chemoterapií rozhodně byla), tak mi začne brnět kůže v obličeji, vlasy, ruce, někdy chodidla. Stalo se mi to cca 4x za posledních pár let. A stalo se mi to teď před chemo, ještě než jsem vůbec šla na první aplikaci, zhruba týden nebo 10 dní před první dávkou.

Už je to skoro 3 týdny a neustává to, mezitím jsem měla 2 dávky chemo po týdnu. Brní celé paže, kůže v obličeji, někdy vlasy, někdy trochu jazyk, někdy chodidla a lýtka. Možná to už může být i působení chemo, ale ono to neustávalo ani před tou první dávkou. A hlavně to začalo tím stresem.

Toto není ta pravá "neuropatie", ne? To je něco jiného, ne? Existuje něco jako brnění ze stresu?

Beru na to hořčík (aktuálně dvojitou dávku) začala jsem vitamíny B (ty se ale také prý nemají při té chemo), zinek. Čekala jsem, že to odezní, ale zatím se to nemění.

Co dalšího by se mohlo? Které vaše byliny by mohly pomoct?
Někde jsem viděla bylinu ŠKORNICE (Epimedium sagittatum). Mohla by účinkovat na mé problémy?

Moc děkuji za odpovědi.

Děkuji a jsem s pozdravem. Hana