Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Neuropatie, selhávání ledvin, ucpané cévy - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 565x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:
muž, 63 let, vysoký tlak, po několika zákrocích kvůli ucpaným cévám (bypass), cukrovka cca 20 let, nyní na inzulinu, má komplikace plynoucí z cuktrovky-neuropatie, krvácení do sítnice (nyní po operaci jednoho oka, sraženina odstraněna), nyní příprava na dialýzu (udělán shunt). Je možno tělu pomoci bylinkami?

Děkuji a jsem s pozdravem. Daniela F.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Děkuji za Váš dotaz. Je velká škoda, že jste se mi neozvala výrazně dříve. Mnoho Vašich potíží jsme již mohli řešit, některé dokonce i vyřešit.

Na neuropatii doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně ve formě směsné tinktury (pro snadnost aplikce) :
PUPEČNÍK ASIJSKÝ list, BAKOPA DROBNOLISTÁ nať, BĚLOTRN KULATOHLAVÝ plod, MANGO plod, VITÁNIE SNODÁRNÁ kořen, TURAN ROČNÍ nať, ELEUTEROKOK OSTNITÝ kořen.

Na cévní potíže obecně (hemoroidy, varixy, mikroangiopatie, krvácení do sítnice, "ucpané cévy, " tedy ateroskleroza, angina pectoris, aneurysmata ad.) doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) :
JÍROVEC MAĎAL květ, JERLÍN JAPONSKÝ poupata, POHANKA květ, TŘEŠEŇ pupen, JIDÁŠOVO UCHO plodnice, LNICE KVĚTEL kvetoucí nať.

Na selhávající ledviny se mi v praxi velmi osvědčila směs, kterou Vám následně uvedu. Doporučuji v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) :
JESTŘÁBNÍK CHLUPÁČEK kvetoucí nať, SVÍZEL SYŘIŠŤOVÝ kvetoucí nať, TRUBKOVEC TYČINKOVITÝ nať, CELÍK ZLATOBÝL kvetoucí nať, BŘÍZA jarní list a AKÁT květ.

Pokud byste měla zájem o tinkturu na Vámi uvedené potíže, je možné se mi ozvat na messenger http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

Univerzální dávkování tinktur a účinky jednotlivých rostlin ve směsi je uvedeno na http://www.UcinkyTinktur.cz />
Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.