Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Noční děsy u dětí - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 945x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.
Syn má 5let a poslední měsíc do hodiny po usnutí pláče, kašle, asi se bojí, je celý propocený a nejde utišit. Někdy pláče víc, někdy méně. Zatím jsme nepřišli na to, čím by to mohlo být. Nemocný moc nebývá. Občas rýma nebo kašel. Myslela jsem, že mu teče zadní rýma do krku, ale teď rýmu nemá. Dávám mu tinkturu echinaceji a lichořeřišnice na ty rýmy a kašle. Nemůže to být i tím? Dokázal by jste mi poradit, co s tím pláčem? Děkuji za každou radu. Hana
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.
Léčivá rostlina, která se používá u děti na tzv. noční děsy nebo se jim medicínsky též říká PAVOR NOCTURNUS se jmenuje šišák bajkalský. Z rostliny vyrábím bylinnou tinkturu. Je velmi specifická tím, že na stěnách skleničky vytváří povlak, takže se musí tinktura před použítím vždy protřepat. Rostlina je účinná právě na noční děsy, ale pokud se dávkování zvýší nad doporučenou hranici, může to provázet pocení. Tinkturu mohu poskytnout.

U malých dětí se nalévá do čaje (ideální třeba meduňkový čaj - meduňka navozuje kvalitní spánek) o teplotě cca. 90°C, aby se veškerý alkohol vyplařil. Dávkování je specifické ku hmotnosti dítěte.
Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.