Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Nosní mandle a opakované rýmy, nachlazení - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 420x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:

Nas syn ma stale problémy s nekonecnou rýmou, nachlazenim, huhnanim. , lze tento problem eliminovat bylinkami a predejit zbytečné operaci?

Děkuji a jsem s pozdravem.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Hned na úvod bych rád sdělil, že nosní mandle by se neměly odstraňovat. Příroda ví, proč tuto bariéru člověkovi dala. Kolem nosních mandlí proudí vzduch, tyto mandle zachytí velké množství bakterií a virů. Pokud by se odstranily, daná osoba by se zbavila první imunitní bariéry a hrozilo by, že by pak mohla mít častější záněty průdušek nebo zápaly plic. Z mého pohledu proto považuji tento krok za nevhodný a nežádoucí pro jedince.

Na podporu imunity (prevence banálních infektů - nachlazení, rýma, ale i závažné nemoci COVID, tedy SARS-Cov-2, angína, zánět průdušek, záapal plic, různé jiné záněty - močové cesty apod.) jak u dospělých, tak i u dětí se mi v praxi u mnoha bylinkových pacientů osvědčily následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv):
BADYÁN plod s oplodím, ECHINACEA kořen, KOZINEC kořen, SIDERITIS nať, BENEDIKT nať, HLÍVA plodnice, LÉKOŘICE kořen, BEZ ČERNÝ květ nebo plody.
Tato směs dobře zabírá i na začátku onemocnění (nachlazení, angína apod.), kdy toto onemocnění je schopná i zastavit (čím dříve se tintkura podá, tím lépe, samozřejmě).

Co se týče nálevů ("čajů") ve smyslu prevence, vhodné léčivé rostliny jsou RDESNO HADÍ (používáme kořen - koupíte v obchodě nebo eshopu s léčivými rostlinami, resp. bylinami) a ŠEŘÍK OBECNÝ (používáme květ - je možné si nasbírat).

Dle klinických studicí se jasně ukazuje, že na sílu imunity má zásadní vliv vitamín D (mj. je vynikající v prevenci nemoci SARS-Cov-2, tedy koronaviru - přičemž studide jenoznačně prokazují, že účinnější je užívání preventivně než při již "rozjetém" onemocnění). Vitamín D se dávkuje 1 kapka denně u dětí a 2 kapky denně u dospělých (sklenička s vitamínem D tedy vydrží mnoho měsíců).

Pokud chcete mít u sebe a svých blízkých v dobrém stavu také sliznice (které jsou vstupní branou infekcí), doporučuji aplikovat MCT olej (reguluje imunitu, autoimunitu a také jak jsem uvedl zlepšuje stav slizniční imunity). Dávkuje se denně 1 lžíce oleje ráno a večer. Jeho chuť je neutrální. Lze konzumovat přímo nebo v jídle.

Pokud by již osoba se zvětšenými mandlemi měla nějaké onemocnění (od nachlazení, přes rýmu, angínu či dokonce bronchitidu nebo zápal plic), doporučuji co možná nejdříve nasadit tintkuru z kořene rostliny PELARGONIE SIDONSKÁ - jde o přírodní širokospektré antibiotium (užívání max. 14 dnů). Používá se 3 a více let starý kořen, který má vysokou koncentraci účinných látek.

Pokud by měla osoba se zvětšenými mandlemi vyšší výskyt rýmy, doporučuji aplikovat do okolí nosder a do okolí míst, kde jsou paranazální nosní dutiny MAJORÁNKOVOU MAST. Mám s ní vynikající zkušenosti také u osob se zadní rýmou nebo s chronickou rýmou. Majoránkovou mast lze (pro zajímavost) aplikovat také např. na hrudník u osob, které mají zánět průdušek nebo zápal plic. Tuto mastičku si také natírají ženy, které mají menstruační bolesti, na podbřišek.

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz

Pokud byste měla zájem o bylinné produkty na Vámi uvedené potíže (tinktura IMU-NACH na posílení imunity, tinktura pelargonie sidonská - přírodní širokospektré antibiotikum, antivirotikum/, majoránková mast /zadní rýma, chronická rýma/, MCT olej /dobrý stav sliznic/, vitamín D /posílení inumity hlavně co se týká prevence/, tinktura CIST KRÉTSKÝ /covid/, tinktura PRÁVENKA LATNATNÁ /covid/), je možné se mi ozvat na messenger http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

Pro řádný chod imunity má naprosto zásadní význam mikrobiom tlustého střeva. Jaké potraviny jíst, co dělat a co naopak nedělat, aby bylo tlusté střevo v pořádku uvádím ve videu o imunitě - vizte prosím http://www.WebinarImunita.cz
Doporučuji stáhnout do PC nebo notebooku a podívat se.

Pro silnou imunitu doporučuji také pobyt v lese. Lesní stromy (hlavně jehličnany) vylučují tzv. terpeny, což jsou látky, které mají za následek rozmnožení bílých krvinek a tím dochází také k přirozenému posílení imunity. Současně má pobyt v lese i příznivý vliv na psychiku, takže se "zabijí dvě mouchy jednou ranou".

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.