Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Obezita a lymfatické otoky, eklampsie - byliny, bylinky, léčivé rostilny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 880x)

Dotaz:

Dobrý den, chci se zeptat na směsi bylinek nebo tinktur nebo houby, které by byly vhodné pro mou neteř. Je jí 23 let a je rok po porodu, který byl ukončen operačně pro vysoký tlak, otoky a bílkovinu v moči jako hrozící eklampsie. Krátkou dobu před tímto těhotenstvím potratila, protože měla komplikace s trombozou, má Leidenskou mutaci. V dětství jí diagnostikovali juvenilní artritidu a v 15 ti letech poruchu štítné žlázy, nyní má hypofunkci. Současným problémem je její obezita a otoky nohou a rukou, které zůstaly od těhotenství, tedy již rok a nelepší se. Přidávají se další obtíže s bolestmi zad. Lékařka udělala renální soubor, který vyšel v pořádku a řekla ji že má zhubnout… jenže jak to má udělat jí neporadila a otoky po celém těle neřeší. Neteř jí málo a snaží se jíst zdravě, pohybu má také dostatek, ale je často unavená, dodržuje pitný režim, ale močí velmi málo třeba jen 2x za den. Velmi často trpí od dětství na záněty močového měchýře. Nyní třetí týden pije Jančův čaj na ledviny a otoky se zlepšují a začala víc močit. Občas se jí udělají různě po těle furunkly a také má lupy. Potřebovala bych poradit jak rozpohybovat lymfatický systém a jak zrychlit metabolismus a pomoci jí s tou obezitou, možná má v těle i nějaký zánět. Moc děkuji za Váš čas V.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na úvod sděluji, že jsou léčivé rostliny, které mohou být prevencí potratu. Mj. pokud žena potratí, měla by v dalším těhotenství užívat léčivé rostliny na posílení sleziny, protože právě slezina má vliv na potraty u žen. Do jisté míry i lymfatické otoky mohou ukazovat na problém se slezinou aneb vše se vším souvisí.

Na lymfatické otoky doporučuji následující léčivé rostliny (ideálně ve formě směsné bylinné tinktury) :
PUPEČNÍK ASIJSKÝ, JABLEČNÍK OBECNÝ, JERLÍN JAPONSKÝ, JÍROVEC MAĎAL (idálně květ), JETEL, KONDURANGO, LISTNATEC BODLINATÝ

Na obezitu tuto směs (ideálně ve formě směsné bylinné tinktury) :
GYMNÉMA LESNÍ 20%, AMALAKI 15%, CHALUHA BUBLINATÁ 15%, KUSTOVNICE ČÍNSKÁ 20%, KUKUŘICE BLIZNY 10%, HLÍVA ÚSTŘIČNÁ 10%, GUARANA 5%, TRNKA kořen 5%

Pokud by ona mladá žena měla problém s eklapmspií, je dobré jí předcházet léčivými rostlinami již od počátku těhotenství. Samozřejmě se bavím o bezpečných léčivkách, které neohrozí plod.

Ze všech výše uvedených rostlin vyrábím bylinné tinktury.
Univerzální dávkování tinktur je uvedeno na http://www.UcinkyTinktur.cz

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.