Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Obezita, tloustnutí v menopauze a zrychlení metabolismu - byliny, bylinky, babské rady

1 odpověď
(stránka otevřena 4670x)

Dotaz:

Dobrý den přeji,


prosím o radu: za rok a půl jsem přibrala na váze o 33 kg, nejspíš je hlavním důvodem menopauza, neboť je mi 56 let a také jsem v prosinci 2013 přestala po 40 letech kouřit. Lékařka mi sdělila, že i v játrech mám poměrně velké množství tuku. Je pro mne životně důležité odhodit nějakých 30-35 kg, protože s váhou 115 kg nejsem schopna fungovat. Byly mi doporučené bylinky na zrychlení metabolismu. Můžete mi prosím poradit?


S dovolením ještě k mému problému dodatek. Beru denně ráno 2 léky na léčení vysokého tlaku, Lamictal na poúrazovou epilepsii 1-0-1 (již bez záchvatů), Loseprasol na zklidnění žaludku 1-0-1. 


Předem Vám děkuji E. Š.

MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na léčbu nadváhy nebo obezity doporučuji následující léčivé rostliny+houba a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv):
GYMNÉMA 20%, AMALAKI 15%, CHALUHA BUBLINATÁ 15%, KUSTOVNICE ČÍNKSÁ 20%, HLÍVA ÚSTŘIČNÁ 10%, KUKUŘICE BLIZNY 10%, GUARANA 5%, JEHLICE TRNITÁ 5%

Kromě léčivých rostlin je jednoznačně důležité:
- úprava stravy (doporučuji zkonzultovat s kolegyní nutriční terapeutkou Mgr. Zuzanou Švédovou, Dis. - http://www.ZuzanaSvedova.cz)
- být psychicky co nejvíce v pohodě (stres, napětí vedou buď k přejídání nebo nejedení)

Léčivé rostliny a medicinální houby jsou tedy jen doplněk.

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz

Pokud byste měla zájem o bylinnou tinkturu na Vámi uvedené potíže, je možné se mi ozvat na messenger http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

Pokud byste chtěla řešit a léčit i vysoký krevní tlak (hypertenzní nemoc) a překyselení žaludku, opět se mi ozvěte přes formulář zde:
https://www.bylinkyprovsechny.cz/poradna/new

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.