Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Opakované záněty močového měchýře - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez chemických antibiotik

1 odpověď
(stránka otevřena 208x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Prosím o radu, trápí mě návrat opakovaných onemocnění močového měchýře. Kdysi jsem na to trpěla, pak onemocnění odeznělo a několik let jsem byla v pořádku.

V loňském roce se to vrátilo. Během roku jsem měla 4x zánět, 4x antibiotika. V prosinci jsem řekla příteli, že se nebudu moci milovat, zpozorovala jsem, že to je často po milování, přestože oba doržujeme hygienu jak jen se dá. Od prosince do donešního dne jsme se nemilovali, přesto mám v letošním roce už druhý zánět. Jsem zimomřivá, takže se oblékám, abych neprochladla, nevyhledávám bazény ani sauny, už nejezdím ani na wellness.

Musím zmínit, že před 7 léty jsem z gynekologických důvodů (velmi silná menstruace, kdy jsem občas upadla do krátkého bezvědomí, ale vždy mě odvezla záchranka do nemocnice), proto jsme se s mou gynekoložkou dohodly na histerektomii. To mi bylo 46 let, děti už jsem nechtěla a viděla jsem v tom vyřešení problému. Od té doby se cítím dobře, žiji docela aktivně, co jsem ale prodělala covid, jakoby mi někdo odsával energii z těla. Dnes je mi 53 let, mám novou práci, dům, zahradu, jsem v jednom kole, ale život mě baví, vlastně vše co dělám ráda.

Prosím o pomoc při nastavení léčby přírodní cestou, abych se z toho dostala a byla zase fit.

Děkuji a jsem s pozdravem, Iveta Š.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den, paní Iveto.

Na chronický nebo recidivující zánět močových cest (močovod, močová trubice, močový měchýř) doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) :
JALOVEC plod, PRŮTRŽNÍK nať, VŘES kvetoucí nať, LICHOŘEŘIŠNICE semeno, MEDVĚDICE nať, VILCACORA kůra.
V praxi se mi tato směs velmi osvědčila a to hlavně právě na chronické infekce.

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz />
Pokud byste měla zájem o směsnou tinkturu z výše uvedených rostlin, je možné se mi ozvat na messenger
http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

Doporučuji podívat se na webinář (video) o ledvinách a močových cestách. Jsou v něm informace o tom, které léčivé rostliny, ale hlavně také strava podporují močové cesty a ledviny. Webinář je ke stažení na http://www.webinarezlouky.cz

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.