bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Opakovaný absces třísla - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků a operace

1 odpověď
(stránka otevřena 535x)

Dotaz:

Ahoj Zbyňku!

Prosím tě, mohl bys doporučit nějaké bylinky na absces, který se osmadvacetileté slečně stále tvoří v blízkosti třísla? Na chirurgii jí to řežou, ale už od prosince bez výsledku. Je to bolestivé a cítí v tom místě "škubání".

A její otec má plíseň nehtů a zničehonic se mu ve vousech vytvořila v blízkosti rtů několikaticentimetrová lysina, tak kdyby na to byly taky nějaké bylinky, poradíš prosím?

Moc děkuji a přeji ti krásný den!

Ahoj!!!! ???

Odpověď na dotaz:

Ahoj : )

Na opakované abscesy a to prakticky kdekoliv na těle se mi velmi osvědčil esenciální olej z kajeputu střídavolistého. Je to rostlina, která sice roste v Austrálii, ale esenciální olje je monžné koupit prakticky v každé lékárně. Výhodou je, že olej prostupuje do hloubky, takže účinkuje i na různé zapouzdřené útvary podkoží, jako jsou právě např. abscesy, ateromy, lipomy apod. Pokud je škubání v ráně, velmi doporučuji olej z rostliny hypericum perforatum, tj. třezalky tečkované. Oleji se říká také Janův olej nebo Janova krev. Postup výroby Janova oleje je zde:
https://www.bylinkyprovsechny.cz/zpracovani/receptury/587-trezalkovy-olej-olej-z-trezalky-recept-postup-navod-na-vyrobu-ucinky-vyuziti
Další byliny vhodné na abscesy a abscesová ložiska kůže jsou uvedené zde:
https://www.bylinkyprovsechny.cz/nemoci/ruzne-nemoci/1334-absces-dutina-vyplnena-hnisem-byliny-bylinky-babske-rady-obklady

Tatínkovi od slečny doporučuji aplikovat tinkturu z křídlatky japonské.
Křídlatka je velmi silně protiplísňová a protikvasinková rostlina a to ať na lidské pokožce, tak i na jiných rostlinách (pro tyto účely /plísně rostlin/ se ale používá nať - odvar). Funguje ale i na lidské kůži.
Na podporu růstu vlasů, vousů a chlupů se používá rostlin rdesno mnohokvěté. V Číně je to oblíbená rostlina, protože má různé roztodivné účinky. Říkají ji tam CHE-ŠOU-VU. Toto je ona:
https://www.bylinkyprovsechny.cz/byliny-kere-stromy/byliny/1458-rdesno-mnohokvete-ucinky-na-zdravi-co-leci-pouziti-uzivani-vyuziti
V ČR je možné ji pěstovat (pěstuje ji můj kamarád bylinkář na své bylinkové zahradě), ale běžně zde neroste.

Pokud by o ni tatínek měl zájem, mohu mu tinkturu nebo i obě tinktury poslat. Ať se mi případně ozve na messenger:
https://www.zmfb.cz

Děkuji za Tvůj dotaz a důvěru v léčivé rostliny.