Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Opakovaný zánět močových cest, enterkok - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 214x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:

Prosim, ako to liecit, co odporucate. Je mozne zakupit u Vas tinkturu?

A co prori stresu a citlivosti na chlad.

Děkuji a jsem s pozdravem.

Jana
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na chronický nebo recidivující zánět močových cest (močovod, močová trubice, močový měchýř) doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) - vnitřní aplikace:
JALOVEC plod, PRŮTRŽNÍK nať (nejdůležitější bylina ve směsi!!! , protože má silně desinfekční účinky na močové cesty), VŘES kvetoucí nať, LICHOŘEŘIŠNICE semeno, MEDVĚDICE nať, VILCACORA kůra.
V praxi se mi tato směs velmi osvědčila a to hlavně právě na chronické infekce.

Na "prolévání" močových cest doporučuji VYLEPŠENÝ LEDVINOVÝ ČAJ, který obsahuje:
CELÍK ZLATOBÝL kvetoucí nať, PŘESLIČKA ROLNÍ zelená nať, RDESNO PTAČÍ TRUSKAVEC nať, RDESNO BLEŠNÍK nať, ČERNÝ SEZAM semeno.

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz />
Pokud byste měla zájem o směsnou tinkturu z výše uvedených rostlin a/nebo o vylepšený ledvinový čaj, je možné se mi ozvat na messenger
http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

Velmi doporučuji podívat se na webinář (video) o ledvinách a močových cestách. Jsou v něm informace o tom, které léčivé rostliny, ale hlavně také strava podporují močové cesty a ledviny. Webinář je ke stažení na http://www.WebinarLedviny.cz Ve stejné stránce je i osnova webináře, kterou si můžete také prohlédnout.

Na okraj ještě podotýkám, že zásadní vliv na záněty močových cest má dle tradiční čínské medicíny prochlazení a to nejen pánve, ale i dolních končetin. Doporučuji proto mít vždy (hlavně v zimě) celé dolní končetiny, pánev a bedra v teple. Já osobně nosím celou zimu "podvlíkačky" pod běžnými kalhoty nebo tepláky a ty odkládám až někdy v březnu, kdy jsou teploty nad 10°C. Má to zásadní vliv na zdraví močových cest.

__

PŘECITLIVĚLOST NA CHLAD:
Citlivost na chlad - posílení hybatele Země a Voda - vizte prosím videa http://www.WebinarLedviny.cz a http://www.WebinarSlezina.cz />
__

ZVÝŠENÍ ODOLNOSTI NA STRES
Na zvýšení odolnosti na stres, eliminaci potíží jako jsou např. úzkost, vnitřní třes, podobně jako na stavy depresivního ladění/lehkých a středně těžkých depresí, panik a panických atak či lehčích forem obsesivně kompulzivní poruchy OCD doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) - vnitřní aplikace:
MUČENKA PLETNÍ nať, CHMEL OTÁČIVÝ šištice, ŠIŠÁK BAJKALSKÝ kořen, VITÁNIE SNODÁRNÁ koře nebo nať (lépe kořen), BAKOPA DROBNOLISTÁ nať, PUPEČNÍK ASIJSKÝ list resp. nať, BAZALKA POSVÁTNÁ nať, ROZCHODNICE RŮŽOVÁ kořen, MEDUŇKA LÉKAŘKÁ nať a KOZLÍK LÉKAŘSKÝ kořen.

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce
http://www.UcinkyTinktur.cz

Dietetika: potraviny bohaté na hořčík (hořčík je minerál klidu a míru).

Pokud byste měl nebo měla (z textu není jasné, zda jste muž nebo žena) zájem o tinkturu na úzkostné stavy a vnitřní třes, je možné se mi ozvat na messenger http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

Dle tradiční čínské medicíny - doporučuji posílit ledviny - vizte přednáška o příznacích oslabených ledvin a jejich posílení léčivými rostlinami a úpravou stravy zde: http://www.WebinarLedviny.cz Ledviny jsou místem, kde vzniká úzkost, únava a nespavost. Úzkost je totiž vždy spojená se slabými ledvinami a jejich posílení může stav velmi zlepšit. Jen pro zajímavost - období, kdy jsou přednostně ledviny oslabené (kritické období ledvin) je leden a únor.

Pro zajímavost - s ohledem na působení jablek na játra (pohled tradiční čínské medicíny) lze doporučit konzumaci jablek.

Na okraj doporučuji ještě BACHOVY KVĚTOVÉ ESENCE, mají velmi příznivý vliv na akutní i chronické potíže psychického či psychiatrického rázu.
Bohužel doporučení konkrétní Bachovy esence ode mne nelze očekávat, protože se této problematice dlouhodobě nevěnuji (byť jsem ji studoval ve Škole přírodních terapií v Českém Krumlově). O radu můžete požádat paní Kamilu Doubkovou:
https://www.facebook.com/kamila.doubkova.9
Věnuje se nejen "bachovkám, " ale i reflexní terapii (s převahou na chodidlech).

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.