bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na veřejné diskuzi. Dotazy ale i odpovědi může do diskuze napsat kdokoliv.

Ostruha paty, patní ostruha - byliny, bylinky, babské rady, obklady

5 odpovědi
(stránka otevřena 20043x)

Dotaz:

Moc vás zdravím p. Mlčoch, jsem vaše fanynka stránek, vždy se těším na nové příspěvky. Už jsem vám to jednou psala, že je skvělé, co děláte, že jste celý skvělý. A tak si dovolím se vás zeptat - už delší dobu se trápím s ostruhama, a sem tam se to zklidní, ale pořád se to vrací, už jsem toho z přírody vyzkoušela fakt hodně. Neumíte mi někdo prosím poradit? pomoci? Děkuji.

Odpověď na dotaz:

Můžete zkusit koupel z ovesné slámy:
http://www.bylinkyprovsechny.cz/zpracovani/receptury/732-koupel-z-ovesne-slamy-recept-postup-navod-na-vyrobu-ucinky-vyuziti

nebo

obklady z přesličky rolní:
http://www.bylinkyprovsechny.cz/byliny-kere-stromy/byliny/156-preslicka-rolni-ucinky-na-zdravi-co-leci-pouziti-uzivani

Ostruha patní kosti je kostní výrůstek, jde o mechanický problém, se kterým většinou bylinky nepomohou. Doporučuji řešit "západní medicínou" (přes ortopeda).

Odpověď na dotaz:

Odpověď na dotaz:

Už několik lidí včetně mne jsem zbavil bolestí v patě pomocí stejnosměrného proudu z mého přístroje, který používám na pokusy s elektroakupunkturou. Myslím si, že pro dané účely lze tuto metodu improvizovat pomocí dvou devítivoltových batérií.
Postup je následující: Vezmeme jednu lžičku a připojíme k ní drát, který povede na - pól první batérie. + pól této baterie spojíme s - pólem druhé batérie a na + pól druhé baterie připojíme polévkovou lžíci. (pro lektrikáře: devítivoltové batérie spojíme do série a na oba póly této 18 voltové batérie připojíme jídelní nerezové lžíce).

Lžíci spojenou s - pólem uchopíme do ruky a lžíci spojenou s + pólem položíme na zem prohlubní dolů a přiložíme patu na kopeček lžíce v místech, kde cítíme bolest. Pro lepší průchod proudu můžeme patu a ruku nejdříve omýt a osušit nebo jen mírně navlhčit.
Proud necháme mezi rukou a patou procházet několik minut. Pokud bychom cítili nesnesitelné pálení, můžeme procházející proud regulovat zesílením nebo zeslabením tlaku paty na lžíci nebo změnou sevření ruky.
Noha se lžíce dotýká POUZE PATOU v cilivém místě! Nikde jinde. Došlo by k nežádoucímu odcházení proudu mimo léčené místo.

Pokud terapie zabrala, měli bychom již do druhého dne pocítit zmenšení bolesti. Postup opakujeme několikrát. Nejdříve každý den a pak třeba jednou za týden. Ve všech případech, kdy léčba byla úspěšná, jsem zásah opakoval maximálně cca čtyřikrát.
Citlivost postiženého místa se ztratila na roky.

Odpověď na dotaz:

Chtěla bych poděkovat za radu ohledně léčení patní ostruhy pomocí el. proudu podomácku. Manžel mi nainstaloval jakýsi el. zdroj. Pomocí lžic pod patou jsem to vyzkoušela a je to k neuvěření, bolest je pryč. Ještě jednou moc děkuji, vaší metodu budu šířit dál. Libuše Seidlerová

Odpověď na dotaz:

Dobrý den paní Seidlerová, můžete mi prosím poslat plánek nebo návod na el. zdroj na e-mail: hepnar.j@email.cz, Děkuji J. Hepnar