bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Otevřený bércový vřed - byliny, bylinky, léčba bez léků, babské rady, lidové léčitelství

1 odpověď
(stránka otevřena 686x)

Dotaz:

Dobrý den, dotaz za manžela:
Několik let má bércový vřed před x lety mi na to místní bylinářka dala směs ale nevím co v ní bylo čaj se pil a druhý políval nohu která se mi pomalu otvírala operaci to oddálilo o několik let jenže pak bylinářka skončila a mě se to opět pomalu vrací ikdyž jsem byl na laiserové operaci co si mám na to dát poradíte?
Děkuji.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.
Příčinou otevřeného bércového vředu je nejčastěji špatné prokrvení končetiny. Předpokládám, že Váš manžel byl vyšetřen a zaléčen ambulantním angiologem.
Co se týče bylin, je jich na bércové vředy účinných povícero. Vynikající účinky má např. rozvařená cibule, která se opakovaně přikládá na ložisko. Starý lékopis přímo říká:
"Cibule rozvařená na hustou kaši je rovněž vynikající na bércové vředy. Obklad přiložíme na postiženou nohu a obvážeme. Obklad dáváme na noc, ale při velkém počtu bércových vředů je lepší přikládat ho jak na noc, tak na den. Obklady se přikládají tak dlouho, dokud se vředy nevyléčí, čili 4-5 dní. Když se začne rána hojit, pomáhají rovněž obklady z teplého ricinového oleje."
Bércovým vředům jsem se věnoval opakovaně, zkuste využít i rad, které jsem sepsal v této bylinkové stránce:
https://www.bylinkyprovsechny.cz/nemoci/ruzne-nemoci/783-bercove-vredy-byliny-bylinky-babske-rady-obklady-masti-lecba-doporuceni-a-opatreni
Děkuji za Váš dotaz a důvěru.