Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Otevřený bércový vřed - byliny, bylinky, léčba bez léků, babské rady, lidové léčitelství

1 odpověď
(stránka otevřena 1212x)

Dotaz:

Dobrý den, dotaz za manžela:
Několik let má bércový vřed před x lety mi na to místní bylinářka dala směs ale nevím co v ní bylo čaj se pil a druhý políval nohu která se mi pomalu otvírala operaci to oddálilo o několik let jenže pak bylinářka skončila a mě se to opět pomalu vrací ikdyž jsem byl na laiserové operaci co si mám na to dát poradíte?
Děkuji.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.
Příčinou otevřeného bércového vředu je nejčastěji špatné prokrvení končetiny. Předpokládám, že Váš manžel byl vyšetřen a zaléčen ambulantním angiologem.
Co se týče bylin, je jich na bércové vředy účinných povícero. Vynikající účinky má např. rozvařená cibule, která se opakovaně přikládá na ložisko. Starý lékopis přímo říká:
"Cibule rozvařená na hustou kaši je rovněž vynikající na bércové vředy. Obklad přiložíme na postiženou nohu a obvážeme. Obklad dáváme na noc, ale při velkém počtu bércových vředů je lepší přikládat ho jak na noc, tak na den. Obklady se přikládají tak dlouho, dokud se vředy nevyléčí, čili 4-5 dní. Když se začne rána hojit, pomáhají rovněž obklady z teplého ricinového oleje."
Bércovým vředům jsem se věnoval opakovaně, zkuste využít i rad, které jsem sepsal v této bylinkové stránce:
https://www.bylinkyprovsechny.cz/nemoci/ruzne-nemoci/783-bercove-vredy-byliny-bylinky-babske-rady-obklady-masti-lecba-doporuceni-a-opatreni
Děkuji za Váš dotaz a důvěru.