Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Otlaky na pahýlu po amputaci, puchýře - byliny, bylinky, babské rady, léčba bez léků

2 odpovědi
(stránka otevřena 3403x)

Dotaz:

Prosila bych o radu pro mýho kamaráda. Co byste poradil na pahýly po amputaci noh. má nové protézy a začalo mu toto. Už neví co by… maže to čím se dá i konopnou jsem mu posílala a nic. Neporadil byste prosím?
Bolí ho to víc než dost. Už měl i puchýře na tom.
Děkuji.
1458661103_puchyre-na-pahylu-po-amputaci-byliny-bylinky-babske-rady.jpg

Odpověď na dotaz:

Dobrý den. Trošku se obývám, že bude potřeba vyvíjet menší zátěž na ty tkáně, tzn. méně často chodit na protéze a využívat třeba vozík. Časem se ta tkáň zjizevnatí a ztvrdne, ale nebude to hned. Do té doby by bylo dobré aplikovat např. mast z měsíčku lékařského, rozdrcený list jitrocele kopinatého (až poroste) /rozdrtí se, přiloží, obváže/.
Té konopné masti bych se vůbec nevzdával. Ona možná pomohla, ale vlivem další a další zátěže se kůže pahýlu nestihla ani uzdravit.

Otázkou je také zjistit, jestli je v pořádku protéza - jestli někde netlačí, je dostatečně vystlaná, atd. Protézám bohužel vůbec nerozumím, to by byl určitě dotaz na protetika, kt. se tomu úzce věnuje.

Odpověď na dotaz:

Ještě mě napadlo aplikovat naředěné švédské kapky - oplachovat nebo jako obklad. Musí být ale naředěné, protože jde o bylinnou tinkturu a předrážděná kůže by mohla hodně bolet.