bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Otlaky na pahýlu po amputaci, puchýře - byliny, bylinky, babské rady, léčba bez léků

2 odpovědi
(stránka otevřena 2485x)

Dotaz:

Prosila bych o radu pro mýho kamaráda. Co byste poradil na pahýly po amputaci noh. má nové protézy a začalo mu toto. Už neví co by… maže to čím se dá i konopnou jsem mu posílala a nic. Neporadil byste prosím?
Bolí ho to víc než dost. Už měl i puchýře na tom.
Děkuji.
1458661103_puchyre-na-pahylu-po-amputaci-byliny-bylinky-babske-rady.jpg

Odpověď na dotaz:

Dobrý den. Trošku se obývám, že bude potřeba vyvíjet menší zátěž na ty tkáně, tzn. méně často chodit na protéze a využívat třeba vozík. Časem se ta tkáň zjizevnatí a ztvrdne, ale nebude to hned. Do té doby by bylo dobré aplikovat např. mast z měsíčku lékařského, rozdrcený list jitrocele kopinatého (až poroste) /rozdrtí se, přiloží, obváže/.
Té konopné masti bych se vůbec nevzdával. Ona možná pomohla, ale vlivem další a další zátěže se kůže pahýlu nestihla ani uzdravit.

Otázkou je také zjistit, jestli je v pořádku protéza - jestli někde netlačí, je dostatečně vystlaná, atd. Protézám bohužel vůbec nerozumím, to by byl určitě dotaz na protetika, kt. se tomu úzce věnuje.

Odpověď na dotaz:

Ještě mě napadlo aplikovat naředěné švédské kapky - oplachovat nebo jako obklad. Musí být ale naředěné, protože jde o bylinnou tinkturu a předrážděná kůže by mohla hodně bolet.