Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Otok po podkožní injekci - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

2 odpovědi
(stránka otevřena 846x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Maminka byla na gastroskopii a sestra ji neodborne vpichla injekci proti bolesti. Netrefila se do zily, latka zacala ucinkovat az cca za hodinu, po vykonu. Asi po 10 dnech se na ruce objevil nebolestivy otok, pres ktery neslo ruku ohnout, a posleze modriny. Po aplikaci mesickove a kostivalove masti a ledovani otok ponekud ustoupil.

Lekar telefonicky doporucil antibiotika, cemuz se maminka chce, pokud to pujde, vyhnout, protoze prave ma ty problemy s travenim a jedny nedavno dobrala. Mohl byste, prosim, neco doporucit?

Děkuji a jsem s pozdravem.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na otok kůže po podkožní injekci analgetika kromě Vámi uvedených mastí doporučuji ještě aplikaci medu, propolisové tinktury.

Velmi vhodná léčivá rostlina, která dobře léčí je také jitrocel kopinatý. Stačí rodrtit list, přiložit, zavázat, nechat působit.

Vynikající je určitě také čerstvý kořen kostivalu, který se nastrouhá a dá na oteklinu. Fajn je také třeba aloe vera čerstvý gel nebo rozemletý celý list či náduť madagaskarská, což může být náhrada aloe vera.

Napadají mne idalší léčivé rostliny a postupy, ale pro základní zaléčení otoku po neodborně aplikované injekci mimo žílu (v odbrné veřenosti se tomu říká "para" - tedy jako mimo) je obsah odpovědi dostačující.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.

Odpověď na dotaz:

Syn pravidelne dostava depotni injekce do zadku vznika bolestivy otok co s tim? Dekuji