Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Otok sítnice - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 584x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz : po operaci makularni díry na jednom oku se mi neustále vrací otok sítnice, který zhoršuje vidění. Po injekci se otok ztratí, ale během asi 4 měsíců se znovu objeví. Začala jsem brát aescin, který mi trošku pomáhá a prodlužuje dobu mezi injekcemi. Byla by vhodna nějaká kúra, ktera by mi posílila sítnici, aby nedochazelo k otoku?

Děkuji a jsem s pozdravem.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na potíže se zrakem (retinopatie, zhoršené vidění, rozostřené vidění, makulární degenerace, výpadek zorného pole, otok sítnice, apod.) doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) - vnitřní aplikace:
EKLIPTA BÍLÁ nať, FIALKA VONNÁ květ, BORŮVKA plod, KUSTOVNICE ČÍNSKÁ plod, SCHIZANDRA plod, CHRYZANTÉMA květ, KAKOST LUČNÍ kvetoucí nať, BERGÉNIE TUČNOLISTÁ kořen, SVĚTLÍK kvetoucí nať, RDESNO MNOHOKVĚTÉ kořen.

Pokud je zapotřebí vyloženě posílit nervový systém (pokud např. vznikla retinopatie v rámci diabetické neuropatie), je vhodná tato směs:
PUPEČNÍK ASIJSKÝ list, BAKOPA DROBNOLISTÁ nať, BĚLOTRN KULATOHLAVÝ plod, MANGO plod, VITÁNIE SNODÁRNÁ kořen, TURAN ROČNÍ nať.

Dle TČM mají na zrak a kvalitu vidění játra (strava, byliny, emoce) - tedy hybatel Dřevo. Jaké vhodné léčivé rostliny jsou na játra, které potraviny játrům lahodí a které emoce jsou přímo spojeny s játry se dozvíte na stránce http://www.WebinarJatra.cz

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz

Pokud byste měla zájem o tinkturu na Vámi uvedené potíže, je možné se mi ozvat na messenger http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

Určitě vizte také stánku:
https://www.bylinkyprovsechny.cz/nemoci/ruzne-nemoci/612-unavene-oci-byliny-bylinky-babske-rady

Slyšel jsem také, že pro lidi s makulární degenerací je příznivé, když se se zavřenýma očima "dívají" na zapadající slunce. Prý to nějakým způsobem má příznivě ovlivňovat sítnici. Je to babská rada a co je na tom pravdy nevím. Žádné studie na toto asi nebudou ; )

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.