bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Otok sliznice dutiny ústní - byliny, bylinky, babské rady, příčina, léčba bez léků

2 odpovědi
(stránka otevřena 4079x)

Dotaz:

Dobrý den,


mám nateklou ústní sliznici s vystřelující bolestí do uší a pálení krku. Prosím o radu co s tou sliznicí, trvá to již přes měsíc.


Lékař mě poslal na dentální hygienu, ale zuby nebolí. Pokud to nepomůže tak udělá stěry. 


Děkuji za odpověd Simona

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.
Jde asi o zánět nebo alergii. Jde-li o zánět sliznice dutiny ústní, velmi dobře zabírá šalvějová tinktura (mám sérii osobních zkušeností - u sebe i známých), je možné si ji vyrobit nebo koupit v lékárně pod názvem Florsalmin. Recept na výrobu šalvějové tinktury je zde:
http://www.bylinkyprovsechny.cz/zpracovani/receptury/556-salvejova-tinktura-recept-postup-navod-na-vyrobu-ucinky-vyuziti

Jde-li o alergii, žádoucí by mj. bylo vyšetření na alergologii. Stěr nepovažuji za špatný nápad, ale nejsem si jistý, že pomůže v diagnostice a léčbě. Nicméně nezavrhuji to. Záleží i na tom, kde přesně otok sliznice máte - spíše "škraně"? Nebo spíše dásně? Měsíc je dlouhá doba. Šlo by o chronický zánět, opakovanou expozici alergenem, ale je také možné nějaké autoimunitní onemocnění. Opravdu je nutné nejdříve se pečlivě věnovat diagnostice a poté s diagnozou můžeme vymyslet nějaké bylinky.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o radu. Je to 3 týdny, kdy jsem měla bolesti v krku, rýmu, kašel. Takové klasické nastydnutí. Jeden den jsem snědla misku ořechů (mix vlašské, lístkové, rozinky a mandle) a začal mě pálit jazyk. Myslela jsem si, že to přejde. Druhý den jsem ale partnerovi dělala orální sex a následující den mě jazyk pálil ještě víc. Chtěla jsem jazyk vydezinfikovat a tak jsem ho polila Alpou, za pár hodin slivovicí a potom jsem kousla asi hodinu česnek, ptotože jsem se dočetla, že působí jako antiseptikum… Začala mi úplně hořet sliznice v celé puse a tak sjem na zklidnění použila šalvěj, řepík, kloktala vše možné. jazyk pálí méně, ale jeho strany jsou hodně červené s bílým pruhem a mám pocit chladu v ústech… myslím, že je studená špička jazyka a kamkoli s ní sáhnu cítím vše chladné… prosím, můžete mi poradit, čím to zklidnit? Moc děkuji. Eva