bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Otok sliznice dutiny ústní - byliny, bylinky, babské rady, příčina, léčba bez léků

2 odpovědi
(stránka otevřena 3865x)

Dotaz:

Dobrý den,


mám nateklou ústní sliznici s vystřelující bolestí do uší a pálení krku. Prosím o radu co s tou sliznicí, trvá to již přes měsíc.


Lékař mě poslal na dentální hygienu, ale zuby nebolí. Pokud to nepomůže tak udělá stěry. 


Děkuji za odpověd Simona

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.
Jde asi o zánět nebo alergii. Jde-li o zánět sliznice dutiny ústní, velmi dobře zabírá šalvějová tinktura (mám sérii osobních zkušeností - u sebe i známých), je možné si ji vyrobit nebo koupit v lékárně pod názvem Florsalmin. Recept na výrobu šalvějové tinktury je zde:
http://www.bylinkyprovsechny.cz/zpracovani/receptury/556-salvejova-tinktura-recept-postup-navod-na-vyrobu-ucinky-vyuziti

Jde-li o alergii, žádoucí by mj. bylo vyšetření na alergologii. Stěr nepovažuji za špatný nápad, ale nejsem si jistý, že pomůže v diagnostice a léčbě. Nicméně nezavrhuji to. Záleží i na tom, kde přesně otok sliznice máte - spíše "škraně"? Nebo spíše dásně? Měsíc je dlouhá doba. Šlo by o chronický zánět, opakovanou expozici alergenem, ale je také možné nějaké autoimunitní onemocnění. Opravdu je nutné nejdříve se pečlivě věnovat diagnostice a poté s diagnozou můžeme vymyslet nějaké bylinky.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o radu. Je to 3 týdny, kdy jsem měla bolesti v krku, rýmu, kašel. Takové klasické nastydnutí. Jeden den jsem snědla misku ořechů (mix vlašské, lístkové, rozinky a mandle) a začal mě pálit jazyk. Myslela jsem si, že to přejde. Druhý den jsem ale partnerovi dělala orální sex a následující den mě jazyk pálil ještě víc. Chtěla jsem jazyk vydezinfikovat a tak jsem ho polila Alpou, za pár hodin slivovicí a potom jsem kousla asi hodinu česnek, ptotože jsem se dočetla, že působí jako antiseptikum… Začala mi úplně hořet sliznice v celé puse a tak sjem na zklidnění použila šalvěj, řepík, kloktala vše možné. jazyk pálí méně, ale jeho strany jsou hodně červené s bílým pruhem a mám pocit chladu v ústech… myslím, že je studená špička jazyka a kamkoli s ní sáhnu cítím vše chladné… prosím, můžete mi poradit, čím to zklidnit? Moc děkuji. Eva