Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Otoky uzlin třísel - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 336x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:

Mám 19letou dcerou, aktuálně ji trápí otoky uzlin v tříslech, jsou bolestivé. Tohle je dle mého jen následek dlouhodobých zdravotních problémů, s nimiž se dcera potýká. Má za sebou snad všechna vyšetření, vždy bez významného nálezu, jediný nález se týká špatné funkce štítné žlázy, na což dostala dcera léky (domnívám se Euthyrox).

Jako malá trpěla na záněty středouší, nyní dlouhodobě bojuje se záněty v krku - dělají se jí čepy, permanentně má zvýšenou teplotu (37,2 -37,4), do toho únava.

Na jejím fyzickém zdraví se nedobře projevuje také její psychický stav, mívá úzkosti (léky nebere). Chtěla bych Vás požádat, zda bylo by možné doporučit nějaké bylinné směsi, které by pomohly na akutní stav s otoky uzlin, případně také následně se záněty v oblasti krku - čepy na mandlích. Za radu, doporučení mnohokrát děkuji.

Děkuji a jsem s pozdravem.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na posílení lymfatického systému (otoky končetin, oteklé uzliny, progradující celulitida apod.) vyrábím bylinnou směs obsahující v různých poměrech následující léčivé rostliny:
VILÍN VIRŽISNKÝ list,
JEHLICE OBECNÁ kořen,
JÍROVEC MAĎAL květ,
VACHTA TROJLISTÁ list,
BŘÍZA jarní list,
PUPEČNÍK ASIJSKÝ list,
ČUBET BENEDIKT kvetoucí nať.

Pokud byste měla zájem o bylinnou směs na Vámi uvedené potíže, je možné se mi ozvat na messenger http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

Na chronické problémy s čepy na mandlích doporučuji kloktání některé z těchto léčivých rostlin: ŘEPÍK nať, ŠALVĚJ nať, OLŠE kůra a/nebo list a/nebo mladé zelené šištice, BERGENIE TUČNOLISTÁ nať. Na prevenci angíny je možné žvýkat ANGÍNOVNÍK. Je lepší v prevenci než-li v léčbě již vzniklých potíží.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.