Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Padání vlasů a deprese - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 385x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:

Moje dcera (33 let, dvě děti) od června 2022 užívá antidepresiva Trittico a Seropram.

V poslední době jí začaly poměrně hodně padat vlasy. Vyčeše přibližně půl hrsti. Nikdy tento problém neměla, vždy měla vlasy zdravé. Genetický předpoklad k padání vlasů nemá, spíše naopak.

Problém přičítám právě užívaným antidepresivům, proto by mne zajímalo, zda existuje nějaká přírodní cesta k zastavení tohoto problému. Vnitřní očista něco jako detox, případně vně posílení vlasových kořínků.

Předem děkuji za odpověď.
1672768792_img-20230102-wa0003.jpg
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

PADÁNÍ VLASŮ
Na nadměrné padání vlasů (nejč. po nějaké nemoci /vč. covidu/, v rámci těhotenství, porodu, klimakteria nebo třeba při dlouhodobém pracovním vyčerpání - může jít o psychickou, ale i fyzickou práci) doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) :
RDESNO MNOHOKVĚTÉ kořen, PLOŠTIČNÍK HROZNOVITÝ kořen, LOPUCH kořen, PŘESLIČKA ROLNÍ nať, BAKOPA DROBNOLISTÁ nať, PUPALKA DVOULETÁ květ.

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz />
Pokud Vám padají vlasy (případně můžete mít další příznaky, kterými jsou např. bolesti bederní páteře, bolesti kolenních kloubů, úzkosti, DEPRESIVNÍ LADĚNÍ NEBO PŘÍMO DEPRESE, poruchy potence, problémy s nočním močením ad. ad.), máte dle tradiční čínské medicíny (TČM) oslabený element VODA, tzn. ledviny. Ledviny tedy dle TČM přímo ovlivňují padání vlasů (pokud jsou slabé, tělo se zbavuje toho, co není potřeba nutně k existenci). Ledviny jsou v našem organismu jakýmisi "bateriemi" a to v jakém stavu jsou ledviny se následně odráží na tom, jak se cítí celé tělo, co se týče energie (tedy zda je v pohodě nebo je přítomna chronická únava), ale odráží se to právě i na vlasech.
Jaké jsou všechny příznaky oslabených ledvin, dále informace jak posílit ledviny pomocí léčivých rostlin a také úpravy stravy je uvedeno ve webináři
http://www.WebinarLedviny.cz /> Webinář je velmi zajímavý. Má 3 hodiny a dozvíte se v něm mnoho informací jak posílit ledviny a také jaké jsou další příznaky oslabených ledvin (jde o příznaky, které byste si se slabými ledvinami asi nikdy nespojila). Webinář jsem natočil v roce 2021 s mou kolegyní nutriční terapeutkou Mgr. Zuzanou Švédovou, která se únavou a stravou zabývá již několik let.

Jen pro zajímavost - padání vlasů je typické pro tyto stavy:
- těhotenství
- kojení
- klimakterium
- přepracování a hodně práce v noci
- stav po těžkých infekcích (velmi typicky po covidu)

__


DEPRESE
Na zvýšení odolnosti na stres, eliminaci potíží jako jsou např. úzkost, vnitřní třes, podobně jako na stavy depresivního ladění/lehkých a středně těžkých depresí, panik a panických atak doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) :
MUČENKA PLETNÍ nať, CHMEL OTÁČIVÝ šištice, ŠIŠÁK BAJKALSKÝ kořen, VITÁNIE SNODÁRNÁ koře nebo nať (lépe kořen), BAKOPA DROBNOLISTÁ nať, PUPEČNÍK ASIJSKÝ list resp. nať, BAZALKA POSVÁTNÁ nať, ROZCHODNICE RŮŽOVÁ kořen, MEDUŇKA LÉKAŘKÁ nať a KOZLÍK LÉKAŘSKÝ kořen.

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce
http://www.UcinkyTinktur.cz

Dietetika: potraviny bohaté na hořčík.

Pokud byste měla zájem o tinkturu s přirozeným antidepresivním účinkem a/nebo tinkturu na posílení růstu vlasů, je možné se mi ozvat na messenger http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.