bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Padání vlasů, zánět v těle, diabetes, deprese, žlučníkové kameny - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

2 odpovědi
(stránka otevřena 681x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Vůbec nevím jak začít, byla jsem na operaci s pupeční kýlou a za 14 dní velký výpad vlasů, hodně mě to psychicky položilo a trvá to stále.Začalo kolečko vyšetřování, našel se skoro všude zánět, gastro , gynekologie, urologie,léčba nepomáhala , antibiotika nezabírají. Gynekoložka mě poslala na imunologii do Prahy a tam nalezena borelióza , EBV,ale že už to na léčbu není,že tím tělo už prošlo ať to neřeším. Ale zánět v těle koluje a nějaký zánět sliznice.
V moči stále bakterie, na gynekologii stafylokok a streptokok.
Na hematologii mi bylo řečeno,že ta infekce spala a ta operace to vše rozjela. Nikdy jsem žádné problémy neměla, vše až po té operaci. Záněty nosohltanu, zahlenění to se rozjelo teď. Byla bych moc ráda kdybyste poradil nějaké bylinky. Moc Vám děkuji a přeji hezký zbytek dne.

Dále sděluji:
Jsem diabetik.
Mám žlučové kameny.
Mám boláky na pokožce hlavy.
Cítím se psychicky špatně - rodina mě nepodporuje, jsem hodně doma, což mi nevyhovuje.
Mám nedostatek pohybu a i z toho jsem depresivní.

Andrea

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na vypadávání vlasů, vysoký cukr, vlasové bulky ve kštici, rozhozenou psychiku, žlučníkové kameny, záněty nosohltanu a zahlenění doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tinktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) :
OMAN PRAVÝ kořen, JESTŘABINA nať (diabetes),
VLAŠTOVIČNÍK nať (chronický zánět + žlučník), HOJNÍK SYRSKÝ nať, ČUBET BENEDIKT nať (chronické záněty),
ZEMĚDÝM nať (detox),
SRDEČNÍK nať (psychika).

Pokud by efekt léčby výše uvedenými léčivými rostlinami byl nedostatečný, tak mi napište a přešli bychom na vyšší level, kterým jsou medicinální houby (opět ve formě tinktury).
Jen v nástřelu má hypotéza: máte oslabené ledviny a byť to slovo nemám rád, tak potřebujete detoxikaci. Mj. se to projevuje bulkami na vlasové kůži hlavy (u starších lidí se dělají bércové vředy, mladí lidé mají bulky v kůži). Na detoxikaci jsem Vám výše doporučil ZEMĚDÝM, což je jedna z nejsiněji působících léčivých rostlin.

Univerzální dávkování tinktur je uvedeno na http://www.UcinkyTinktur.cz

Důležitá je psychická hygiena - mít se o koho opřít, jít ven, když svítí sluníčko, doma si uklidit, mít zdravé vztahy s přítelem/manželem, atd.
Pohyb zlepšuje to, jak se člověk psychicky cítí (endorfiny atd.).

Na podporu ledvin a tím sekundárně na růst vlasů (dle TČM oslabené ledviny vedou k padání a nerůstu vlasů - což se mi v prax maximálně potvrdilo) a na podporu růstu vlasů doporučuji tinkturu z následujících léčivých rostlin: rdesno mnohokvěté, ploštičník, lopuch v, přeslička r., brahmí, pupalka d..

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.

Odpověď na dotaz:

Dobry den, pane doktore, strasne mi padaji vlasy posledni 3 roky, uz jich mam tak malo, ze jde videt kuze, je to neco hrozneho. Byl mi zjisten reflux v roce 2014, dale mam zanet pricneho tracniku tlusteho streva, problemy se zazivanim, mzitky pred ocima, huceni v usich, svedi me pokozka po celem tele, mam suchou kuzi, gynekologicke problemy. Muzete mi poradit jake byliny pouzivat, aby v nich nebyl alkohol? Dekuji