Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Padání vlasů (alopecie areata) - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 432x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:

Když mi bylo asi 6-7 let, tak mi poprvé vypadalo kolečko vlasů. Brala jsem tablety s methioninem a dalšími látkami, které zabraly a zarostlo to. Potom jsem měla dlouhou dobu pokoj a objevilo se to cca 5 let zpátky. V tu dobu jsem studovala VŠ, byla jsem v prvním ročníku a tak jsem to přikládala stresu. A to mi bylo potvrzeno i na kožní ambulanci v Liberci. Užívala jsem na to chvíli biosil, methionin, používala jsem šampon značky revalid a zkoušela jsem co šlo. Postupně to začalo zarůstat, ale po roce se to objevilo znova. To jsem na doporučení začala brát tablety revihair. Od té doby je to každou chvíli. Jen co jedno ložisko zaroste, vytvoří se nové. Navštívila jsem kožního lékaře v Jablonci n/N, který mi napsal kortikoidy. Já jsem ale chtěla spíš vědět příčinu proč se mi to děje. Rozhodla jsem se objednat do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady na dermatologickou kliniku. Tam mi paní doktorka řekla, že mám tzv. Alopecii areatu. Začala jsem užívat pěnu s minixidilem a kofeinem, kterou mi paní doktorka předepsala a ložiska s kterými jsem tam přišla krásně od té doby zarůstají. Nicméně mám zase nová ložiska po celé hlavě. Ložiska byla zarudlá, tak jsem podle pokynů užívala předepsané kortikoidy a potom opět pěnu. Tato místa mě dost často svědí, což je dosti nepříjemné. Každý den vyčešu hodně vlasů a podle toho už poznám, že se pořád někde tvoří další a další místa.

Budu vděčná za každou vaši radu.

Děkuji a jsem s pozdravem.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Jak asi tušíte, kortikoidy umí jen tlumit příznaky, ale neléčí vůbec příčinu. Bohužel západní dermatovenerologie tímto zvláštním způsobem pracuje - že řeší jen následky, ale ne příčinu. Je fajn, že Vy jste přemýšlivější a že po příčině pátráte.

Na nadměrné padání vlasů (nejč. po nějaké nemoci /vč. covidu/, v rámci těhotenství, porodu, klimakteria nebo třeba při dlouhodobém pracovním vyčerpání - může jít o psychickou, ale i fyzickou práci) doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) :
RDESNO MNOHOKVĚTÉ kořen, PLOŠTIČNÍK HROZNOVITÝ kořen, LOPUCH kořen, PŘESLIČKA ROLNÍ nať, BAKOPA DROBNOLISTÁ nať, PUPALKA DVOULETÁ květ.

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz />
Pokud byste měla zájem o výše uvedenou směsnou tinktur, je možné se mi ozvat na messenger
http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.