Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Padání vlasů po covidu - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 77x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

co na padání vlasů po Covidu?

Děkuji a jsem s pozdravem.

Eva
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na nadměrné padání vlasů (nejč. po nějaké nemoci /vč. covidu/, v rámci těhotenství, porodu, klimakteria nebo třeba při dlouhodobém pracovním vyčerpání - může jít o psychickou, ale i fyzickou práci) doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) :
RDESNO MNOHOKVĚTÉ kořen, PLOŠTIČNÍK HROZNOVITÝ kořen, LOPUCH kořen, PŘESLIČKA ROLNÍ nať, BAKOPA DROBNOLISTÁ nať, PUPALKA DVOULETÁ květ.

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz />
Pokud byste měla zájem o výše uvedenou směsnou tinktur, je možné se mi ozvat na messenger
http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

Pokud Vám padají vlasy (případně můžete mít další příznaky, kterými jsou např. bolesti bederní páteře, bolesti kolenních kloubů, úzkosti, depresivní ladění nebo přímo deprese, poruchy potence, problémy s nočním močením ad. ad.), máte dle tradiční čínské medicíny (TČM) oslabený element VODA, tzn. ledviny. Ledviny tedy dle TČM přímo ovlivňují padání vlasů (pokud jsou slabé, tělo se zbavuje toho, co není potřeba nutně k existenci). Ledviny jsou v našem organismu jakýmisi "bateriemi" a to v jakém stavu jsou ledviny se následně odráží na tom, jak se cítí celé tělo, co se týče energie (tedy zda je v pohodě nebo je přítomna chronická únava), ale odráží se to právě i na vlasech.
Jaké jsou všechny příznaky oslabených ledvin, dále informace jak posílit ledviny pomocí léčivých rostlin a také úpravy stravy je uvedeno ve webináři http://www.WebinarLedviny.cz /> Webinář je velmi zajímavý. Má 3 hodiny a dozvíte se v něm mnoho informací jak posílit ledviny a také jaké jsou další příznaky oslabených ledvin (jde o příznaky, které byste si se slabými ledvinami asi nikdy nespojila). Webinář jsem natočil v roce 2021 s mou kolegyní nutriční terapeutkou Mgr. Zuzanou Švédovou, která se únavou a stravou zabývá již několik let.

Jen pro zajímavost - padání vlasů je typické pro tyto stavy:
- těhotenství
- kojení
- klimakterium
- přepracování a hodně práce v noci
- stav po těžkých infekcích (velmi typicky po covidu)

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.