Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Pálení jazyka po oříšcích, ořechách - příčina, léčba

1 odpověď
(stránka otevřena 4002x)

Dotaz:

Dobrý den,


obracím se na Vás s prosbou o radu. Je to 3 týdny (konec listopadu 2016), kdy jsem měla bolesti v krku, rýmu, kašel. Takové klasické nastydnutí. Jeden den jsem snědla misku ořechů (mix vlašské, lístkové, rozinky a mandle) a začal mě pálit jazyk. Myslela jsem si, že to přejde.


Druhý den jsem ale partnerovi dělala orální sex a následující den mě jazyk pálil ještě víc. Chtěla jsem jazyk vydezinfikovat a tak jsem ho polila Alpou, za pár hodin slivovicí a potom jsem kousla asi hodinu česnek, ptotože jsem se dočetla, že působí jako antiseptikum…


Začala mi úplně hořet sliznice v celé puse a tak sjem na zklidnění použila šalvěj, řepík, kloktala vše možné.


Jazyk pálí méně, ale jeho strany jsou hodně červené s bílým pruhem a mám pocit chladu v ústech… myslím, že je studená špička jazyka a kamkoli s ní sáhnu cítím vše chladné… prosím, můžete mi poradit, čím to zklidnit?


Moc děkuji. Eva

MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na alergické projevy doporučuji tinkturu AL-AS (alergie-astma). Tinktura obsauje velmi silně antihistaminikálně působící léčivou rostlinu s názvem PERILA KŘOVITÁ (obsahuje jí 50%).

V budoucnu lze doporučit vyhýbat se konkrétnímu ořechu, který Vám dělá alergické reakce, které jsou u Vás doprovázněé pálením jazyka a dutin ústní.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.