bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Pálení jazyka po oříšcích, ořechách - příčina, léčba

1 odpověď
(stránka otevřena 2061x)

Dotaz:

Dobrý den,


obracím se na Vás s prosbou o radu. Je to 3 týdny (konec listopadu 2016), kdy jsem měla bolesti v krku, rýmu, kašel. Takové klasické nastydnutí. Jeden den jsem snědla misku ořechů (mix vlašské, lístkové, rozinky a mandle) a začal mě pálit jazyk. Myslela jsem si, že to přejde.


Druhý den jsem ale partnerovi dělala orální sex a následující den mě jazyk pálil ještě víc. Chtěla jsem jazyk vydezinfikovat a tak jsem ho polila Alpou, za pár hodin slivovicí a potom jsem kousla asi hodinu česnek, ptotože jsem se dočetla, že působí jako antiseptikum…


Začala mi úplně hořet sliznice v celé puse a tak sjem na zklidnění použila šalvěj, řepík, kloktala vše možné.


Jazyk pálí méně, ale jeho strany jsou hodně červené s bílým pruhem a mám pocit chladu v ústech… myslím, že je studená špička jazyka a kamkoli s ní sáhnu cítím vše chladné… prosím, můžete mi poradit, čím to zklidnit?


Moc děkuji. Eva

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na alergické projevy doporučuji tinkturu AL-AS (alergie-astma). Tinktura obsauje velmi silně antihistaminikálně působící léčivou rostlinu s názvem PERILA KŘOVITÁ (obsahuje jí 50%).

V budoucnu lze doporučit vyhýbat se konkrétnímu ořechu, který Vám dělá alergické reakce, které jsou u Vás doprovázněé pálením jazyka a dutin ústní.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.