Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Pálení žaludku, problémy se žaludkem a žlučníkem - byliny, bylinky, babské rady

3 odpovědi
(stránka otevřena 1120x)

Dotaz:

Dobrý den.
Chtěla bych se zeptat, dají se u vás bylinky i na adresu?
Měla bych zájem o lžičník, trápí mně žaludek a žlučník a nechci už dále jíst pořád leky. Pali mně žaludek a mám velkou tvorbu kyselých šťáv už jsem bezradná a bylinkám věřím nejvíce.
Předem děkuji.
Péťa
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.
Hned na úvod by bylo dobré, abychom věděli co přesně léčíme. Tzn. bylo by fajn, kdyby nějaký lékař řekl nějakou diagnozu - např. dráždivý tračník, gastritida, žlučníkové kameny apod. Tzn. zkuste se objednat do gastroenterologické ambulance, aby se stanovilo co Vám je a současně vyléčilo jiné závažné onemocnění.
Na Vámi uvedené potíže bych se nebyl užívání běžných bylinek "na trávení" jako jsou pelyňky, máta, oregano (dobromysl) apod.
Na pálení žáhy pomáhá obyčejná šťáva z čerstvých brambor.
Další vhodné byliny na pálení žáhy jsou řebříček, heřmánek (ten bych doporučoval spíše omezeně), arnika, lékořice, lišejník islandský, pískavice řecké seno či třeba na žaludeční vředy je vhodná lnice květel či řepík.
Bylina pomáhající zlepšení odtoku žluče z jater je benedikt a používá se nejč. ve formě tinktury. Na žlučníkové kameny je vhodné jíst ředkvičky. Doporučení se dá dát mnoho, ale je opravdu nutné znát Vaši konkrétní diagnozu. Po stanovení diagnozy se mi prosím znovu ozvěte.
Děkuji za Váš dotaz a důvěru.

Odpověď na dotaz:

Mám helicobakter pyroli s možností vředů, jelikož již vřed u mne v minulosti byl. Zatim dobírám ATB Je mi trochu lépe, ale pálení v žaludku mám stale.
Chtěla jsem zvolit cestu bylinek, nechci organismus zahlcovat jen antibiotiky a léky, jestli mi rozumite.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den po druhé.
Antibiotika na helicobacter pylori nejsou nezbytně nutná. Onemocnění infekcí helicobacter pylori je zvládnutelné i bylnami, které mají také antibiotické účinky. Tak třeba příště ; )
Byliny účinné na helikobaktera jsou zde:
https://www.bylinkyprovsechny.cz/vyhledavani?searchword=helicobacter&searchphrase=all