Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Panická porucha s vysokým tepem a hypotyreóza štítné žlázy - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 768x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:

Ráda bych se s Vámi poradila.
2015 mi byla diagnostikovaná panická porucha, kterou doprovází velmi zvýšený tep (při atace až ke 180/m), při obtížích jsem užívala Vasocardin až 200mg za den + až 3 Neuroly, ataky byly velmi časté. Postupem času za pomoci schůzek u psychiatra se situace zlepšila, našla jsem i alternativní možnosti jako je akupunktura, meditace a díky tomu jsem mohla po roce a půl léky odložit.
Bohužel se mi rozjela štítná žláza, na kterou užívám Euthyrox 120. Tep se mi opět rozlítal, někdy mám v klidu tep normální a někdy ke 120. Kardiologické vyšetření jsem měla 4x, vždy bez nálezu a v pořádku. Vasocardin užívám na doporučení nyní jen 50mq při atakách. Během tohoto roku jsem ho užila asi 4x. Všimla jsem si, že se mi tepová frekvence zvyšuje a kolísá těsně před menstruací, bohužel mě to i přes veškerou snahu dostane do úzkých a panická ataka je pak na dosah i když mi s ní dost pomáhá partner, takže není tak hrozná a občas ani nepřijde, jen zanechá studený pocit v bedrech. Chtěla bych se Vás zeptat, zda jsou nějaké bylinky, které by mi mohly trochu pomoci?

Mnohokrát děkuji za odpověď
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na panické ataky s vysokou tepovou frekvencí a na nedostatečnost štítné žlázy doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) :
KARBINEC EVROPSKÝ nať (štítná žláza), LÍPA květ, MEDUŇKA nať před květem, ŠIŠÁK, bajkalský kořen, ROZMARÝNA nať, ROCHODNICE kořen.

Ze všech výše uvedených rostlin vyrábím bylinné tinktury.
Univerzální dávkování tinktur je uvedeno na http://www.UcinkyTinktur.cz

Tinkturu na deprese, úzkosti a panické ataky budu vyrábět již v lednu 2021. Klikněte si na UPOZORIT MĚ AŽ BUDE na této stránce:
https://www.bylinkyprovsechny.cz/eshop/bylinkove-tinktury-kapky/tinktura-bylinne-kapky-deprese-uzkosti-panicka-ataka-detail

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.