Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Panické ataky a únava, lupénka, celiakie - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 597x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore,

chtěla bych Vás požádat o radu, které bylinky popř. tinktury by byly vhodné na mé zdravotní potíže. Mám lupénku, celiakii a co mě nejvíce trápí to jsou panické ataky, úzkosti a také únava. Užívám AD Prothiaden 100 mg.

Děkuji a jsem s pozdravem. Renata
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Dle tradiční čínské medicíny jsou únava, nespavost, panické ataky a úzkosti spojené jednoznačně s ledvinami. Tzn. je nutné jíst potraviny a léčivé rostliny, které dělají dobře ledvinám. Které to jsou je zmíněno ve webináři zde:
https://www.bylinkyprovsechny.cz/uvod/bylinkove-kurzy-prednasky/2394-online-kurz-jak-se-zbavit-unavy-doplnit-energii-a-posilit-ledviny-pomoci-bylin-a-stravy

Na panické ataky mám směsnou tinkturu, která se skládá z:
MUČENKA PLETNÍ, SRDEČNÍK LÉKAŘSKÝ, ŠIŠÁK BAJKALSKÝ, VITÁNIE SNODÁRNÁ, PUPEČNÍK ASIJSKÝ, BAZALKA POSVÁTNÁ, ROZCHODNICE RŮŽOVÁ, MEDUŇKA LÉKAŘSKÁ a KOZLÍK LÉKAŘSKÝ.
Pokud byste o ni měla zájem, ozvěte se mi na http://www.zmfb.cz (messenger) nebo na email info@zbynekmlcoch.cz

Příznaky lupénky tlumí medicinální houba, která se jmenuje CHOROŠ OŘÍŠ. Z této houby vyrábím i tinkturu. Tinktura působí vnitřně.
Zevně určitě nic nepokazíte vylepšenou měsíčkovou mastí a/nebo SH mastí. Obě masti jsou k dispozici na mém eshopu.

Na celiakii léčivé rostliny skoro nejsou. Příznivý vliv má JEŘÁB OBECNÝ plod, nicméně pokud se nepletu, nemoc je nevyléčitelná a je nutné dodržovat úzkostně dietní opatření. Pokud bych přišel na další léčivou rostlinu nebo houbu, která by měla příznivý vliv na regeneraci střeva při celiakii, tak je zde do této stránky dodatečně dopíšu.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.