Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Paraziti u dítěte - byliny, bylinky, babské rady

1 odpověď
(stránka otevřena 2102x)

Dotaz:

Dobrý večer pane doktore, obracím se na vás s prosbou o radu a pomoc. Nebudu se dlouze rozepisovat, nechci vás obtěžovat. Žijeme s rodinou v Irsku, dcera chodí do mezinárodní školy, kde jsou děti z celého světa. Škola je nová, moderní, celkově jsme spokojeni. Bohužel nevedou děti k žádné hygieně a před jídlem si nikdy nemyji ruce. Jediná Elen se pravidelně myje. Mám podezření na parazity, musím ještě zmínit, že doma chováme psa. Trápí ji bolest břicha a hlavy už třetí týden, máme za sebou odběr krve, vyšetření vzorků moči, stěr z krku, několikáté prohmatávaní břicha. Vše negativní, dceru pořád trápí stejně bolesti… Dnes nás poslali z nemocnice domu, že je vše v pořádku, dceru bolí břicho a hlava, je bez teplot, ale zítra se musí vrátit do školy. Irsko je, co se týče zdravotnictví, někde na úrovni rozvojové země. Žijí tu lidé z celého světa a nikoho nenapadne pomýšlet na parazity? ! Zapomněla jsem dnes s paní doktorkou na toto téma promluvit, bohužel. Dokonce jsem dnes měla debatu s učitelem, jestli má ve škole dostatek pozornosti, jestli to nemůže být nějaká frustrace. Prosím vás o radu, o nějaké kapky, které se užívají preventivně proti parazitům, slyšela jsem, že je účinný česnek. Je třeba rozkousat? Dceři je 7, nepokouše, nemusím se ani snažit. Co si o tom všem myslíte? Předem vám moc děkuji za odpověď a naději, S pozdravem a přáním hezkého dne, LC

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.
Příčinou teoreticky může být i parazitologické onemocnění. Tento typ onemocnění je v ČR vzácný, ale v Irsku tomu může být jinak.
Požádejte lékařku o parazitologické vyšetření.
S česnekem apod. bych nespěchal. Máme-li něco léčit, je potřeba to nejdříve diagnostikovat a platí, že co zabírá na jednoho parazita, nemusí působit na jiného. Doporučuji proto vyšetření protilátek v krvi a dále určitě parazitologické vyšetření stolice dítěte.
Pokud na něco přijdete, dejte mi vědět a zkusíme vymyslet nějakou bylinu či stravu, která by pomohla parazity zlikvidovat.
Děkuji za zajímavý dotaz.