Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Paréza (obrna) lícního nervu po úraze - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 325x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:
Manžel měl těžký úraz hlavy, zustala mu zatím pareza lícního nervu, nedovírá víčko, jaké bylinky by jste doporučil. URAZ BYL V 2022 ZÁŘÍ, má sešroubovanou hlavu, rekonstrukci celisti, ocnice, prave oko nevidi, zlomenin a prasklin cca 20 v hlavě, vytékal mozkomíšní mok.
Také má stale tupé narty a vnejší stěny lýtek.

Děkuji a jsem s pozdravem.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na parézu (obrnu) lícního nervu doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně ve formě směsné tinktury (pro snadnost aplikce kdykoliv a kdekoliv) - vnitřní aplikace:
PUPEČNÍK ASIJSKÝ list, BAKOPA DROBNOLISTÁ nať, BĚLOTRN KULATOHLAVÝ plod, MANGO plod, VITÁNIE SNODÁRNÁ kořen, TURAN ROČNÍ nať, ELEUTEROKOK OSTNITÝ kořen.

Pupečník asijský a bakopu drobnolistou doporučuji určitě naložit do tinktury čerstvé. Naprosto zásadně to zvyšuje účinnost tinktury.

Lokálně doporučuji aplikovat JANŮV TŘEZALKOVÝ OLEJ, ale pozor, jen v době, kdy nejste na sluníčku, protože zvyšuje fotosenzitivitu kůže a pokožky.

Pokud byste měla zájem o tinkturu na Vámi uvedené potíže, je možné se mi ozvat na messenger http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

Univerzální dávkování tinktur a účinky jednotlivých rostlin ve směsi je uvedeno na http://www.UcinkyTinktur.cz />
Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.