bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

patní ostruha

1 odpověď
(stránka otevřena 225x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:

jak dlouho se má nechat působit obklad z octanu železitého (a jestli se má dělat nějaká pauza např. po 3týdnech aplikace), který doporučujete jako nejúčinnější na patní ostruhu? Pročetla jsem všechny dotazy z poradny týkající se patní ostruhy, ale informaci, jak dlouho nechat působit, jsem neobjevila (pouze že se má aplikovat 2-3x denně).
Pak bych měla dotaz k následnému rozmasírování ostruhy. Měla by to být nějaká tlaková masáž, nebo je jedno jak si to člověk "pomačká"? A má se to masírovat silou až k nejbolestivějšímu místu, nebo spíš jen tak, aby masáž nebyla nepříjemná?
A ještě by mě zajímalo, jak octan železitý skombinovat s kostivalovou tinkturou a mastí aby byl efekt co nejlepší? Nebo by se to nemělo vzájemně spojovat a aplikovat raději jen octan?
Je mi 31 let a bolesti s ostruhou (dle RTG a ortopeda je ostruha středně velká) řeším od dubna. Po ultrazvuku a rázových vlnách byla bolest vždy menší, ale místo odeznění se vrátila a je už dost intenzivní. Dnes jsem byla s dětmi v ZOO a při komentované prohlídce skleníků mě zaujala jedna léčivka. Při hledání informací o této rostlině jsem narazila na vaše skvělé texty o bylinkách.
Úž jsem se dívala i na e-shop a chci si octan i kostivalovou mast koupit (tinkturu jsem tam neobjevila, po té bych se někde poohlédla) a proto tento dotaz, jestli to jde kombinovat

Děkuji a jsem s pozdravem. Petra

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na akutní bolest ostruhy paty se používá KOSTIVAL TINKTURA.

Na léčbu patní ostruhy se používá OCTAN ŽELEZITÝ - obklady. Octan způsobí změknutí ostruhy a časem ji lze rozmasírovat. Je nutná trpělivost, ale funguje to. Je to recept bylináře Pavla Váni.

Pokud byste měla zájem o octan železitý, je možné se mi ozvat na messenger http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

Ano, kombinace KOSTIVALOVÉ MASTI (např. večer) a OCTANU ŽELEZITÉHO (např. ráno a v poledne) je velmi vhodná .

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.