Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Pemfigus vulgaris - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

2 odpovědi
(stránka otevřena 1053x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:

Mám pemfigus vulgaris v remisi (naprosto bez projevů), slušně rozjetý zánět pojiva (dlouhodobě), zánět v pravém koleni (velký otok, nemohu pokrčit, bolestivost), 24 hodin denně mě bolí všechno. Beru Paralen 2x2, dále Letrox 100, Apo-parox, Omeprazol, D3 Caltrate, Vigantol, Magnosolv. Dodávám zelený ječmen (prášek), homeopatika Calcarea sulfurica, Calc. fluorica, Bryonia, Platina (1x týdně), Natrum sulfuricum. Momentálně mi byly doporučeny Reishi MLR mycélium a Coriolus MLR mycélium. Jaký je Váš názor na můj zdr. stav a co byste mi doporučil?

Děkuji a přeji krásný den!
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Omlouvám se za opožděnou odpověď. Některé věci jsem nucen konzultovat s kolegy nebo dohledat ve fytoterapeutických knihách.

Pemfigus (anglicky pemphigus) je skupina autoimunitních onemocnění, které způsobují tvorbu puchýřků a následně erozí (boláků po prasknutí puchýřku) na kůži a sliznicích. Dvěma nejčastějšími typy tohoto onemocnění jsou; pemfigus vulgaris a pemfigus foliaceus. Onemocnění je vzácné, postihuje muže a ženy středního věku.

Příčinou je autoimunitní reakce organismu, kdy naše imunita nedopatřením produkuje protilátky proti zdravým buňkám pokožky a sliznic, velmi vzácně může být příčinou nežádoucí účinek léků proti vysokému tlaku.

Z léčivých rostlin na vodnaté puchýře při pemfigu používáme:

ZEVNĚ:
VILÍN VIRŽINSKÝ (obklady/olej)

VNITŘNĚ:
PAMPELIŠKA kořen, DVOUZUBEC TROJDÍLNÝ nať, LESKLOKORKA LESKLÁ (rei-shi) plodnice, PŘESTUP LÉČIVÝ, PĚŤOUR MALOÚBORNÝ, BRÍZA (mladé lístky)
a to ideálně ve formě směsné tinktury.

PŘÍMÁ KONZUMACE:
POPENEC BŘEČŤANOVITÝ/BŘEČŤANOLISTÝ nať.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den, pane Mlčochu,
děkuji za Vaši odpověď, nicméně, co je pemfigus, velmi dobře vím, ale jak jsem psala, mám ho v remisi, což znamená, že se NEPROJEVUJE už několik let. Čili opravdu nepotřebuji byliny na puchýře!
Vážím si Vaší snahy, ale obsahem dotazu bylo, jaké bylinky mohu užívat na ostatní potíže, ne na pemfigus, ten jsem zmínila pro ucelení obrazu celkových nemocí mého těla, jelikož mi momentálně dlouhodobě žádné potíže nepůsobí.