bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Periorální dermatitida - byliny, bylinky, babské rady, léčba bez léků

2 odpovědi
(stránka otevřena 5836x)

Dotaz:

Hezký den, mohu položit dotaz jak vyléčit úspěšně periorální dermatitidu, na obličeji se mi udělaly flíčky červené, které jsem léčila různými krémy. Po návštěvě odborníka, který mi předepsal kortikoidovou emulzi mám po 5 dnech ekzém zatažený, ale děsně napjatou pokožku. Jaký názor na to prosím máte vy a co nějakou zkušenost potřebnou?

Odpověď na dotaz:

Osobně nejsem zastáncem užívání a aplikace (hlavně dlouhodoběji) kortikoidů. Mohu-li Vám doporučit, zkuste je vysadit a aplikujte např. měsíčkovou mast nebo rakytníkový olej a to ráno a večer - střídejte. Aplikovat můžete pro lepší úzdravu také něco ryze přírodního - např. okurkové slupky apod.
Určitě si přečtěte i stránku, kde se detailně pojednává o kožních nemocech a to zde:
http://www.bylinkyprovsechny.cz/nemoci/ruzne-nemoci/1160-kozni-nemoci-kozni-plisen-byliny-bylinky-babske-rady-obklady-koupele-masti-tinktury-bylinne-caje
Suchá napjatá kůže je vedlejší účinek kortikoidů.

Odpověď na dotaz:

Dermatitidu jsem mela a nemohla se ji dlouho zbavit cervenou krvavou vyrazku dostavala jsem kortikoidove masti a leky a jdyz jsem prestala mazat objevila se znova, Na radu kamaradky (interni lekarky, ne kozni, ktera mi vysvetlila, ze je to jen sucha kuze) jsem to nechala tzv. projit a zacala promastovat modrou indulonou porad dokola a uplne jsem se toho zbavila, jsem 8 let bez, tak doufam ze jsem to ted nezakrikla vim co to bylo za hruzu.