Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Pískot v uchu, pískání, hučení v uchu, uších - byliny, bylinky, babské rady

2 odpovědi
(stránka otevřena 8654x)

Dotaz:

Mám pískot v uchu, co na to?

Odpověď na dotaz:

To je skoro neřešitelný problém. Na ORL dávají různé léky, ale efekt to nemá. Pokud chcete, vizte zde: http://www.bylinkyprovsechny.cz/nemoci/ruzne-nemoci/803-zanet-stredniho-ucha-piskani-a-huceni-v-usich-byliny-bylinky-babske-rady-obklad-tinktura-koupel-usi
Pomoci by mohlo snad i ginkgo (domácí výtažek) nebo švédské kapky. U nich se opakovaně píše, že by mohly mít efekt. Praktické zkušenosti ale bohužel nemám.

Odpověď na dotaz:

Smím. li se podělit o osobní zkuženost, tak mi po mnoha letech nic neřešící léčby na ORL (Betahistin) nakonec pomohlo Ginkgo (Gingio 120 mg).

Na akutní stavy jsem také objevil (ale možná nejsem první), že pomohlo vložit do ucha na 1/2cm široké proužky nastříhané, svinuté a usušené listy Pachypodium lamerei - míval jsem starou, dvoumetrovou rostlinu v pokoji a všiml jsem si, že list má kresbu nápadně podobnou epitelu nitroušního šneku, v němž pískot/šum vzniká.
Tak kdyby to mohlo pomoci někomu dalšímu, budu držet palce.

Nutno ještě dodat, že příčina pískotu, již dodnes neznám, si ale po vyléčení našla mnohem drastištější somatizaci (v podobě poruch trávení, křečí, nadýmání a souvisejících bolestivých otoků sliznic), s níž také nic nesvedou ani lékaři, ba ani já sám s pomocí všemožných i nemožných přírodních i jiných prostředků a tak svůj marný boj svádím už více než 10 let.
jirka (zav.) profik.cz