Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Plíseň ve střevech - byliny, bylinky, babské rady, tea tree oil, mentolový olej

1 odpověď
(stránka otevřena 4303x)

Dotaz:

Dobrý den.
prosím o řadu zdá je možné místo 2-3 kapek denně mátového oleje použít tea tree oil jedná se o plíseň střev paní mi doporučila tento olej ale já četla že je toxický tak prosím jestli nevíte zda ho mohu užívat nebo raději počkat až dojde poštou olej mentolový.
Děkuji.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Hned na úvod bych rád upozornil na skutečnost, že zmíněné esenciální oleje by se vnitřně vůbec neměly používat. Výjimkou jsou některé, které se používají po kapkách. Jde o levandulový olej (1 kapka na kostku cukru při bolesti v krku) a oregánový olej (3 kapky za 24 hodin, u statných mužů i 4 kapky, ne však více - vizte k aplikaci více níže).
Pojem "plíseň ve střevech" považuji za významně komerční. Není běžné, aby plíseň ve střevě žila, protože tam nemá vhodné podmínky. Plísně se skutečně vyskytují, ale většinou spíše na povrchu (kůže, plísně a kvasinkové infekce kůže) a na nakterých sliznicích (dutina ústní - soor).
Daleko větší problém jsou ve Vámi zmíněném střevě kvasné a hnilobné bakterie, které lze dobře redukovat některými léčivými rostlinami (např. pelyněk černobýl), zeleninou (hlavně česnek, chilli papričky, křen).
Na léčbu plísní v organismu, kvasinkových infekcí apod. je vhodný oregánový olej (pozor, dávkuje se ve velmi malém množství - jen asi 3 kapky za den, rozpouští se v jiném oleji - nejč. olivovém), tinktura z květů netýkavky žláznaté.
Jedna z nejsilnějších léčivých rostlin na plísně obecně (léčí lidi, zvířata a dokonce i jiné rostliny) je křídlatka japonská.
Pokud tedy máte pocit, že trpíte plísněmi, můžete se přeléčit touto rostlinou. Má velké terapeutický rozsah. Tinkturu vyrábím a mohu poskytnout.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru.