bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Plísně a paraziti střev - byliny, bylinky, léčba, lidové léčitelství, babské rady

3 odpovědi
(stránka otevřena 2252x)

Dotaz:

Dobrý den.


Dcera musela brát z důvodu neuroboreliózy a dalších koinfekcí dlouho ATB. Má však plísně ve střevech, dodržuje přísnou dietu bez lepku, cukru… dává si klystýry s kávou - vychází z ní paraziti, různé plísně (podle vzhledu aspergilus), velké kusy plísní i bílé chuchvalce, možná i články tasemnice, má bolesti v břiše, nemůže se plísně zbavit - má pocit jakési překážky, pročistí se jen část střeva a dále výše již klystýr nedojde.


Již vyzkoušeno několik detoxikačních technik, dále lněné semínko, antiparazitika. Paraziti se usmrtí, ale následné odumírání a likvidace toxinů jde velmi zhusta, protože odumřelé zbytky zase produkují další plísně.


Průchodnost střeva se zlepšila, již střevo pojme více vody, ale stále se klystýr výš nedostane. Přemýšlíme o hydrocolonu, na kterém před půl rokem byla, ale z důvodu bolesti a pocitu jakési překážky se dále voda nedostala. Existuje nějaký postup, jak plísně a toxiny vyhubit z těla?
Děkuji. Dcera nemůže fungovat, polehává, promarní tak roky svého života. Děkuji moc, Jitka

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.
Z odborného hlediska bych doporučil analýzu stolice Vaší dcery, aby se potvrdilo to, co uvádíte. Obsah stravy totiž může mít vliv na vizáž stolice a domnívám se, že laik nedokáže identifikovat obsah stolice a to, zda jsou v něm paraziti. Pokud ale budu věřit naplno Vaši domněnkám, odpovím Vám na Váš dotaz:
Co se týče plísně ve střevech, není Vámi uváděné nemožné a proto doporučuji náhled na tuto stránku:
https://www.bylinkyprovsechny.cz/nemoci/ruzne-nemoci/1129-streva-strevni-potize-byliny-bylinky-babske-rady-caj-tinktura-obklad
Výborným léčivým prostředek na plísně je lichořeřišnice větší, které se lidově říká přírodní antibiotikum. Vnitřně užívejte lichořeřišnicovou tinkturu. Rozmačkanou rostlinu naložte do stejného množství lihu, nechte 14 dnů v teple v těsně uzavřené nádobě, občas promíchejte a potom přeceďte přes tenké plátno. Užívejte 20 kapek do vody 2x denně.
Další vhodné byliny na plísně střev jsou echinacea (třapatka), mydlice, netýkavka žláznatá, lapacho, ředkvičky (konzumace) a samozřejmě také česnek!
Vynikající právě na plísně ve střevech je kmín kořenný - https://www.bylinkyprovsechny.cz/byliny-kere-stromy/byliny/981-kmin-korenny-ucinky-co-leci-pouziti-uzivani-vyuziti-pro-zdravi

Co se týče parazitů střev, ti jsou relativně hodně vzácní, ale není vyloučené, že je Vaše dcera ve střevech má. Na parazity střev jsou vhodné tyto rostliny: saturejka, pelyněk, švéské kapky, zeměžluč, kopretina řimbaba, oman, korinadr, řemdihák (kočičí dráp) a zemědým.
Za nejklíčovější z uvedených rostlin s antiparazitráním účinkem považuji právě PELYNĚK.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru.

Odpověď na dotaz:

Děkuji za odpověď. Všechny bylinky jou fajn, ale na toto, co má dcera asi nestačí. Asi jsem měla případ dcery popsat podrobněji,
která vlivem těžké a včas nerozpoznané nemoci se musela léčit velmi dlouhodobě, následně ATB, které, aby vůbec přežila, musela brát tři roky. Absolvovala velmi mnoho vyšetření, jak z klasické medicíny, tak z alternativní, léčbu na soukromé klinice v Německu. Byla to její poslední naděje, ale ani tam si s takto složitým případem nevěděli rady.
Jak žije, spíše nežije, ale přežívá, bych nikomu nepřála ani minutu. Bolesti hlavynesnesitelná, dnes a denně, ve dne v noci, bolesti nohou, celého těla. Navíc se k tomu přidala velká bolest střev. Ucpané střevo, pocit ukrutného tlaku, řezání, pálení, pocit silné překážky, téměř se nemůže již najíst. Velmi jí pomáhají očistné klystýry, vždy se stav zlepší.
Vycházejí z ní ohromné kusy plísní, /černá plíseň Aspergilus, ta je velmi obtížně léčitelná až životu nebezpečná/částí parazitů, které se usmrtí, ale opět vytvářejí další plísně. Objevila i články tasemnice.
Dnes opět klystýry s kávou - celou noc mnoho litrů - je to neskutečné- na to, že téměř nic nejí, opět - bílá a černá plíseň- rozeklané kusy plísně a zase kousky článků s černými tečkami na povrchu a další články, které jsou jakoby duté- plné jakých si teček- zřejmě vajíček. Plíseň a parazity vyjdou, dceři se uleví, pocit překážky jakoby zmizí, jen částečně, dcera si vezme Niklosamid na tasemnice. Likvidace všech těchto toxinů je velmi bolestivé- dcera má bolesti největší v celé pravé půlce těla, má velké bolesti v pravo pod žebry, k tomu se přidružují dnes a denně ohromné tlaky do hlavy, mozku - často z rozpadu toxinů má zamlžené vidění. Často se nemůže nadechnout.
Dcera si udělala žlučníkovou kůru - mnoho a mnoho kaménků se vyloučilo, stále z ní po klystýrech vycházejí tvrdé kousky, jako korálky, uvnitř porovitté.
Dále dcera absolvovala Hydrocolon, avšak vycházelo z ní tolik plísně, parazitů, prý články tasemnice, že se přístroj ucpal. Sestřička ji sdělila, aby již nechodila, aby se nenakazili ostatní a že se s ničím takovým nesetkala. Přístroj jsme včera zakoupili domů. nyní nevíme, jak ho obsluhovat, kam zapojit, budeme se muset informovat. Nic jiného asi nezbývá, jak dostat veškeré tyto toxiny pryč.
Byly jsme u poradce, kde ji byly naměřeny parazitární zátěže na všech orgánech- dceři bylo řečeno, že se s něčím takovým nikdy nesetkal. Parazity ji zde neměřil. Byli ji naměřeny již dříve, takí echinokok na mzku, tasemnice a další.

Dcera téměř nic nejí, trochu kokosového mléka, kousek jablka, občas trochu mrkvové šťávy, zelené čaje, násleně čaje - kmín, anýz, fenykl, bobkový list. Veškeré jídlo i kousek banánu způsobuje velké tlaky, bolesti, pocit ucpaného střeva, to vše způsobuje pocit přepážky ve střevech, ucpané střevo. Zakoupili jsme Sanoplasmu, která zmírňuje bolesti, bez té by vůbec tyto bolesti nezvládla. PLazmu má položenou na břichu a mnoho hodin v noci a ve dne plasmuje. Já jsem z toho zoufalá, nikdy bych nevěřila, že je něco takového možné a těžko tomu bude někdo věřit.
Dcera pobírá přes 3OOO invalidní důchod, má třetí stupeń, protože borelioza ji zastihla v době studií, studium na Masarykově universitě nemohla pro úporné bolesti dokončit. Tato léčba je tak nákladná, nestačíme platit, veškeré příjmy jdou tímto směrem, šetříme, jak můžeme.
Dcera dostala inv. důchod na boreliozu, po které má velké následky. Před mnoha lety, když jsme měli podezření na boreliozu, šla na infekční oddělení, chtěli jsme, aby ji byl zhotoven Westernn Blot, který je nechtěli udělat. Elisa byla negativní. Když jsem se ptala, proč ji neudělali test Western Blot, že znám jedince, kteří měli Elisu negativní, jsou ale ochrnutí a na vozíku, byl na mně pan primář velmi odměřený a cítil se dotčeně. Sdělil mi, že i když je ELisa negativní A WESTERN BLOT POZITIVNÍ, ŽE JSOU SO TO FALEŠNÁ POZITIVA A NEMÍNÍ SE O TOM JIŽ SE MNOU BAVIT. Avšak kruté bolesti hlavy, kloubů, těla nás přinutili obrátit se jinam. Testy byly odeslány na vlastní náklady do Německa, kde byla zjištěna borelioza, bohužel již v tak silném úderu, ATB, ač nejsme jejich zastánci byla nevyhnutelná. dcera již nemohla bez bolesti chodit, sedět, měla neuropatické bolesti. Dodnes mí velké problémy jít k zubaři- při vrtání ji zatuhne celý obličej, hlava - pan doktor z toho byl dosti překvapený- s ničím takovým prý se ještě nesetkal. Následky a bolesti po vrtání jsou pak dlouhodobé. Další kazy je téměř nemožné ošetřit neboť dcera je vždy objednána na určitou dobu, já tam musím zavolat, nebo´t je jí vždy tak ěpatně- má pocit zatuhlého obličeje, hlavy a další ošetření nepřipadá v úvahu. kaz s eprohlubuje a nevíme co dál. Následovala léčba na soukromé klinice v Německu, ale ani tam si s ní nevěděli rady, nastalo mírné zlepšení. Lékařům se toto obtížně vysvětluje, dcera nyní navštívila infekční oddělení, kde jim tyto skutečnosti sdělila, prosila je, aby ji udělali testy na systémovou candidu, chlamydie, herpes viry, /bere Herpesin- má často výsev oparů- někdy plný nos/ bylo ji odebráno jenom něco málo. Těžko se jim vysvětluje, že může dojít k otravě z toxinů, že má v sobě to a to a plísně Aspergilus. Zatím ji našli streptokoka ve střevech a další bakterie, prý je to přemnožená flora, ale ke to normální. Nemyslím si, že pokud je v krku streptokok, je to normální.
Klasická medicína toto nevyléčí.
Dcera vyzkoušela Hydrocolon, kde se ji velmi ulevilo, avšak když sestřička prohlížela obsah, byla velmi zděšená. Sdělila, že se s takovýmto obsahem nikdy nesetkala/ohromné kusy plísně, články tasemnice/dceři se velmi ulevilo. / Následné objednání dceři již nedoporučila, sdělila, že z hygienických důvodů tam jít nemůže. Prý se nikdy s takovýmto případem, zaplísněným stčevem nesetkala. Dcera na toto velmi spoléhala, bez toho nemůže vůbec fungovat. Plíseň ji způsobuje úplné záchvaty, bušení srdce, pocit zadušení. Po hydrocolonu ji bylo mnohem lépe, plísně se ale opět tvoří a tak má tyto problémy znovu. Musí brát protiplísńové léky, jinak má tlaky do hlavy, v břichu má pocit kamení, není to vážně k životu. Po klystýrech nastane mírná úleva tak na 4 hodiny, pak se jí plíseń a paraziti namnoží znovu, ty produkují další plísně a další paraziti, které jsou ve všech tkáních a stačí nějaký článek a jede všechno znovu. Jediná možná záchrana je hydrocolon. Je zapotřebí, aby absolvovala více výplachů. Léčba dlouhodobé nemoci stála mnoho mnoho tisíc, blíží se k částce s více nulami… Člověk by i bos chodil, kdyby se dcera uzdravila. Stranou jdou veškeré aktivity, dovolená, oprava rozbitého bytu, polorozpadlé kuchyně… . to všechno nyní není podstané
Dcera je mladá, osm let života má promarněných. Je jí to tak líto, najíst se nemůže, celé léto, zatímco ostatní užívají sluníčko, trpí bolestmi. Sama zkouší, co může, hledá informace, bez níchž by už tu nebyla… . Dnes a denně utrpení, a stále se ptá, zda se toto všechno dá vyléčit. Je to příběh nad kterým zůstává rozum stát, kdybych to neviděla na vlastná oči, kdybych neviděla jaké mí bolesti, jak trpí, nikdy bych neuvěřila, je to jako neuvěřitelný příběh. Stále doufáme, že bude s dobrým koncem.
Další problém je, že má jít v říjnu k posudkové komisi, prosím, je mi to až velmi nepříjemné, neznáte někoho nebo nějakého lékaře, nevím, neurologa, který by toto vše akceptoval. Dcera je ráda, že vůbec přežívá, těžko se to opravdu vysvětluje, vymyká se klasickému případu pacienta, možná nikdo takový jiný není. A tak mi prosím odpusťte tu troufalost, že jsem Vám napsala.
Zoufalá matka, která neví jak dál.

Odpověď na dotaz:

… houby plísně, střevní nádor to může být, ale i jen polypy, po narušení střevního "zvířeníku" to je pravděpodobnější.
Mám neuroboreliózu a ta zvládne nasimulovat snad každou nemoc. Můj život de fakto skončil. Po třech měsících bez ATB jsou bolestivé trnutí končetin i obličeje, bušení srdce, křeče, prostě super zážitky.
Podle mého neurologa beru azitromycin šest dní a pak osm dní pauza. Taktika vylákání nepřítele, protože borélie jsou mistři ve skrývání a dokáží hybernovat ve změněné podobě (ovál místo spirochety) mezi buňkami šlach a vazů.
V krvi se borélie po přeléčení ATB už nevyskytují, je to pro ně rizikové, příliš mnoho bílých krvinek mnoha typů, v nervové tkáni jsou v bezpečí.
Oregánový olej podávaný zároveň s ATB by měl zvyšovat jejich účinek. Jinak beru pravidelně střevní eobionum Hylak forte: Léčivou látkou je bezzárodkový koncentrát: Escherichiae coli metabolita 24,9481 g, Enterococci faecalis metabolita 12,4741 g, Lactobacilli acidophili metabolita 12,4741 g, Lactobacilli helvetici
Na bolesti Oxycodon s paralenem, dokonale uleví už při nízkých dávkách.