Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Pocit slabosti a těžkých končetin - byliny, bylinky, babské rady, čaje, čajové směsi

1 odpověď
(stránka otevřena 3244x)

Dotaz:

Hezké dny přeji, prosím o radu.
Co by bylo možné užívat z bylinek, tinktur na slabost, únavu v pažích? Poslední měsíc cítím docela často, únavu a těžkost v pažích. Jakoby namožené, ale není z čeho. Přijdu si, jak když jsem den před tím skládala uhlí a máte namožené svalstvo. Docela mě to začalo stresovat. Občas mi viditelně cuknou, jako když usínáte a škubnete sebou. Měla jsem to občas před léty, ale objevilo se mi to jen při velké únave.
Říkám tomu, že mi usínají ruce dřív. Jestli mi rozumíte. Trpím raynand. syndromem také už roky. Též mám problém se zády/ letitý/ - občas zablokované, ztuhnutí šíje a trapéz, bolest se mi táhla až do rukou- tento problém před 2 měsíci. Tak se tak trochu uklidňuji, že ten problém, co se týká paží, může souviset s problémy se zády. Ale i přesto mám obavy, aby to nebyly vážnější problémy nervů apod. Momentálně mám za sebou rehabilitaci zad (v lednu 2015) a vyšetření alergo-imunologie. Imunita prý naprosto v pořádku. I když nervy s imunologií asi nesouvisí, jak jsem se dozvěděla nedávno. To jen pro doplnění, co proběhlo za vyšetření.
Omlouvám se za delší dotaz a předem děkuji!
Helen

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na svalovou slabost a "těžké údy" (končetiny) je vhodný kontryhel.
http://www.bylinkyprovsechny.cz/byliny-kere-stromy/byliny/86-kontryhel-ucinky-na-zdravi-co-leci-pouziti-uzivani
a rei-shi, tj. lesklokorka lesklá:
https://www.bylinkyprovsechny.cz/houby/1468-lesklokorka-leskla-reishi-ucinky-na-zdravi-co-leci-pouziti-uzivani-vyuziti-davkovani

Jako neurolog Vám doporučuji určitě neurologické vyšetření.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru.