Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Podpora imunita u malých dětí 1 a 3 roky - byliny, bylinky, strava, psychika, pohyb, mikrobiom střev

1 odpověď
(stránka otevřena 118x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:

chci Vás požádat o radu co byste mi doporučil pro dceru 3 a půl roku, která chodí do školky na podporu imunity? Jsou to neustálé rýmy a kašle. Dcera váží 14,5 kg. Doma mám ještě roční dcerku, ta by prosím něco mohla? v 80% to totiž taky chytí, ta má necelých 10 kg.

Děkuji a jsem s pozdravem.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

K imunitě u dospělých i dětí je potřeba přistupovat komplexně. Vliv má mnoho faktorů - pohyb, strava a příjem koncentrovaného cukru, stav ledvin (dle tradiční čínské medicíny KOŘENEM IMUNITY JSOU LEDVINY), stav sleziny (dle tradiční čínské medicíny SLEZINA OPEČOVÁVÁ SLIZNICE, které jsou vstupním místem prakticky všech infekcí - dýchací cesty, trávicí systém).

A jedna z nedůležitějších "věcí, " které mají vliv na imunitu a v podstatě na všechno další v lidském těle (nálada, deprese, alergie, obezita, autoimunitní nemoci a choroby … ) je mikrobiom neboli mikrobiota střev.

Léčivé rostliny se mohou uplatnit v prevenci i léčbě, ale nejsou všespásné.

Delší dobu jsem zvažoval jak na Váš dostaz odpovědět, aby byl pro Vás co nejvíce přínosný a rozhodl jsem se, že Vám poskytnu odkaz na video, které jsem o imunitě natočil. Najdete ho na http://www.WebinarImunita.cz a pochopíte díky němu imunitu jak komplex dílků a ne jen jednotlivé dílky, které jsou vytržené z toho komplexu.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru.